اخبار

معاون دبیر کل و کمیسیونر منابع انسانی، علوم و فناوری اتحادیه آفریقا با قائم مقام وزیر در امور بین الملل دیدار کرد

معاون دبیر کل و کمیسیونر منابع انسانی، علوم و فناوری اتحادیه آفریقا با قائم مقام وزیر در امور بین الملل دیدار کرد
در دیدار معاون دبیر کل و کمیسیونر منابع انسانی، علوم و فناوری اتحادیه آفریقا با قائم مقام وزیر در امور بین الملل به توسعه و گسترش همکاریها در زمینه آموزشهای فنی و حرفه ای و تعاونی ها تأکید شد.

آقای دکتر مارشال دپل ایکونگا معاون دبیر کل و کمیسیونر منابع انسانی، علوم و فناوری اتحادیه آفریقا با آقای دکتر محمد تقی حسینی قائم مقام وزیر در امور بین الملل در تاریخ 17 دی ماه سال جاری دیدار کرد. در این دیدار زمینه های مشترک همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه آفریقا مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار مقام آفریقایی با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی و فنی و بویژه در بخش مهارت آموزی و کارآفرینی خواهان همکاری با جمهوری اسلامی ایران و استفاده از تجربیات  کشورمان در زمینه های یاد شده شد.

وی همچنین با اشاره به بخش تعاونی خواستار استفاده از تجریا کشورمان در مورد گسترش و مدیریت تعاونی ها و آموزش بخش تعاون گردید.
دکتر حسینی با اشاره به قابلیت‌های این وزارتخانه،آمادگی لازم را برای همکاری در زمینه های مهارت‌آموزی و توسعه کارآفرینی و همچنین آموزش مدیران کشورهای عضو اتحادیه آفریقا را اعلام نمود و تمایل جمهوری اسلامی ایران را به ارائه تجربیات در این زمینه ها به کشورهای دوست اعلام کرد.
لازم به یادآوری است که اتحادیه آفریقا با 54 کشور عضو، نقش مهمی در توسعه همکاری ها و ایجاد ثبات در قاره آفریقا دارد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری با برخی کشورهای آفریقایی در زمینه مهارت‌آموزی و کارآفرینی دارد. همکاری با اتحادیه آفریقا می تواند این همکاری ها را گسترش دهد.

۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید