اخبار

با حضور معاونین رفاه و تعاون انجام شد: نشست شورای مشترک مدیران رفاه اجتماعی و امور تعاون

با حضور معاونین رفاه و تعاون انجام شد: نشست شورای مشترک مدیران رفاه اجتماعی و امور تعاون
نشست مشتر ک معاونین وزیررفاه اجتماعی و امور تعاون به منظور بررسی زمینه های هم افزایی و فصول مشترک همکاری، با حضور مدیران دو حوزه برگزار شد.
در این جلسه مهندس سید حمید کلانتری با تأکید بر ایجاد هم افزایی بیشتر بین بخش های مختلف وزارتخانه افزود:  با تعامل با تمام بخش ها و سازمانهای تابعه وزارت متبوع باید در جهت رسیدن به اهداف عالیه دستگاه  به راهبردها و شعارهای مشترک برسیم.
   دکتر میدری معاون رفاه نیز ضمن معرفی دفاتر زیر مجموعه و تشریح بخشی از فعالیتهای حوزه معاونت رفاه اظهار داشت:  با توجه به اینکه دبیر خانه شورای عالی رفاه در معاونت رفاه مستقر می باشد  و عزم دولت بر رفع مشکلات بیمه ای ، درمانی ورفاه و معیشتی اقشار آسیب پذیر است می توان برای  همکاری مشترک دو معاونت برنامه ریزی های زیادی نمود.  به طور مثال  در توزیع کالا و سَبَد حمایتی اقشار آسیب پذیر از تعاونی های توزیعی کمک خواستیم و به حمدالله تعاونی ها هم  در این کار بسیار موفق و خوب عمل کردند و از همکاریهای بیشتر استقبال می کنیم .
   در این جلسه حاضرین در جلسه  مدیران دو حوزه  مختصراً به معرفی وظایف و عملکرد خود پرداختند و با ارائه برخی آمار و اطلاعات و زمینه ها ی مشترک   خواستار همکاریهای بیشتر شدند .
در این نشست برخی از زمینه های همکاری مانند همکاری در طرح مسکن اجتماعی با سازمان تأمین اجتماعی  ، ساماندهی فارغ التحصیلان خدمات اجتماعی در قالب  تعاونی و ارائه خدمات به مخاطبین ،توانمند سازی زنان ، معلولین و ساماندهی آنان در قالب تعاونیهای مختلف از قبیل صنایع دستی، گردشگری  و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت . علاوه براین بررسی زمینه های همکاری در تعاونی های دهیاری، ارائه آموزش های مورد نیاز و اطلاع رسانی در خصوص آسیب های اجتماعی از طریق شبکه تعاونی ها بحث و بررسی شد
 مهندس  سید حمید کلانتری  همچنین در راستای توسعه بخش تعاون که پیش در آمد افزایش رفاه اجتماعی است  تأکید کرد:  هر جا که  به توانمند سازی اشاره می شود در کنار آن  به تعاونی هم اشاره شود و اولویت ها و جهت گیری به این سمت باشد با سرعت بیشتری  به اهداف هر دو معاونت نزدیک خواهیم شد .
در پایان هردو معاون توافق کردند کار گروههایی از  کارشناسان و مدیران دو حوزه  تشکیل شود تا  فعالیت هایی که به فصل مشترک همکاری بیانجامد را   استخراج  و راهکارهای عملیاتی ارائه شود.
۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید