اخبار

دیدارنماینده اقلیم کردستان عراق در تهران با قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل

دیدارنماینده اقلیم کردستان عراق در تهران با قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل
در دیدار ناظم عمر دباغ نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران با دکتر محمدتقی حسینی قائم مقام وزیر در امور بین الملل زمینه های همکاری دو طرف بررسی شد.
در این دیدار دکتر حسینی با اشاره به حضور روبه گسترش شرکت ها و نیروهای فنی و مهندسی ایرانی در اقلیم کردستان بر لزوم هم اندیشی و گفتگوهای بیشتر بین مقامات رسمی برای حمایت از این فعالیت ها تاکید کرد.
دکتر حسینی همچنین با معرفی ظرفیت های موجود در این وزارتخانه گفت: امکان همکاری گسترده ای بین این وزارتخانه و سازمان های تابعه آن با اقلیم کردستان وجود دارد که با تبادل هیات های کارشناسی می توانیم آنها را عملیاتی کنیم.
آقای ناظم عمر دباغ نماینده اقلیم کردستان عراق با قدردانی از فراهم شدن امکان این ملاقات گفت: زمینه های مشترک فراوان میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و این موضوع همکاری های دو طرف را تسهیل کرده است.
 وی از حمایت ها و کمک های صمیمانه جمهوری اسلامی ایران از مردم اقلیم کردستان عراق تشکر کرد. نماینده اقلیم کردستان با استقبال از گسترش همکاری ها، آمادگی اقلیم را برای ملاقات میان مسؤلان و کارشناسان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اجتماعی اقلیم کردستان را ضروری دانست.
وی افزود: نخست وزیر اقلیم کردستان در آینده نزدیک در راس هیات بلندپایه ای از جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهد کرد و این سفر زمینه مناسبی برای افزایش همکاری ها و انعقاد یادداشت تفاهم های مشترک در زمینه های مورد علاقه خواهد بود.
لازم به یادآوری است که شرکت ها و نیروهای فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در طرح های عمرانی و اقتصادی منطقه اقلیم کردستان عراق حضورموثری دارند. همچنین جمهوری اسلامی ایران مشارکت فعالی در ارائه آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در این منطقه دارد.
۱۶ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید