اخبار

در دیدار دبیر اجرایی سازمان بین الدولی و قایم مقام وزیر تعاون در امور بین الملل : راههای همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان بین الدولی توسعه بررسی شد

در دیدار دبیر اجرایی سازمان بین الدولی و قایم مقام وزیر تعاون در امور بین الملل : راههای همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان بین الدولی توسعه بررسی شد
آقای محبوب معالیم دبیر اجرایی سازمان بین الدولی توسعه با جناب آقای دکتر محمد تقی حسینی قائم مقام محترم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار کرد.
در این دیدار زمینه همکاری کشورمان با سازمان بین الدولی توسعه مورد بررسی قرار گرفت. آقای معالم با ارائه توضیحاتی در مورد حوزه فعالیت سازمان خود و کشورهای عضو آن گفت :  سازمان متبوع وی علاقمند است  از تجربیات بین المللی استفاده کند  و در این راستا به نظر این سازمان زمینه همکاری زیادی با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
معالیم همچنین با اشاره به تحریم های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران گفت :  سازمان متبوع وی همواره این برخورد غیر عادلانه را محکوم کرده است و از حقوق جمهوری اسلامی ایران دفاع می کند.
وی افزود : مایه خرسندی است که علیرغم این فشارها جمهوری اسلامی ایران مسیر توسعه را با ارائه الگوی موفق طی کرده است و تحریم ها نتوانسته است اراده مردم ایران را سست کند.
 دکتر حسینی با قدردانی از مواضع دبیر اجرایی سازمان بین الدولی توسعه به تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه توانمند سازی اشاره کرد و گفت :  برخی از تجربیات را می توانیم با اعضای سازمان بین الدولی توسعه مبادله کنیم. دکتر حسینی افزود بهترین استراتژی برای توسعه و ایجاد جامعه با ثبات کاهش فقر، توانا کردن انسان ها برای کار شایسته و برخورداری آنان  از کف حمایت های اجتماعی است.
وی تصریح کرد:  برخی از سیستم های آموزشی تنها توجه خود را به ارائه مدرک تحصیلی بالا ولی بدون افزودن به مهارت افراد فارغ التحصیل قرار می دهند. اینگونه استراتژی آموزشی موجب عدم رضایت فردی و اجتماعی و در نهایت موجب بی ثباتی اجتماعی می گردند.
دکتر حسینی افزود: استراتژی های آموزشی مناسب بایستی مهارت ها را در افراد افزایش دهد. همچنین اقشار مختلف اجتماعی هستند که با دوره های کوتاه مدت می توانند در فرایند تولید و تقویت معیشت خانوار موثر واقع شوند که آنها بایستی مورد توجه سیستم های آموزشی قرارگیرند. این نوع افزایش مهارت لزوما به آموزش دراز مدت نیاز ندارد.
وی در همین رابطه برخی نمونه های موفق در این زمینه در جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.
دکتر حسینی تجربه جمهوری اسلامی ایران در پوشش نزدیک به صد درصدی چتر حمایت بیمه همگانی را موفقیت بزرگی در توسعه کف حمایت اجتماعی در کشور توصیف کرد.
وی با تاکید بر سیاست های کاهش فقر افزود:  برای کاهش فقر تنها تزریق منابع کافی نیست بلکه کشورها بایستی از توانمندی نیروی انسانی برای مشارکت موثر آنان استفاده مناسب تر به عمل آورند.
گفتنی است در این نشست نمقرر گردید  با بررسی کارشناسی تفاهم نامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان بین الدولی توسعه به منظور انتقال تجربیات امضا شود.
۹ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید