اخبار

بیانیه محمدحسین ریاحی، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد به مناسبت تقارن عاشورای حسینی و سیزده آبان

بیانیه محمدحسین ریاحی، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد به مناسبت تقارن عاشورای حسینی و سیزده آبان
13 آبان ماه، فرصت مغتنمی برای گرامیداشت یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

سیزدهم آبان، روز تبلور بیدارى و هوشیارى ملت بزرگ ایران و روز فریاد علیه استکبار و تبیین شعار «مرگ بر آمریکا»در فضاى آسمان ایران اسلامى است که امسال مصادف گردیده است با روز عاشوراى حسینى(علیه‌السلام)؛و این تقارن نشان دهنده این امر است که انقلاب اسلامی ما نشات گرفته از عاشورای حسینی است.سیزدهم آبان، روز ملى مبارزه با استبکار جهانى، روزى ماندگار در تاریخ انقلاب عاشورایى ملت بزرگ ایران، است ،روزیست که سه واقعه عظیم و جاودانه تاریخى یعنى:

- رویداد تبعید حضرت امام خمینی(ره) در سال 42 به کشور ترکیه به دلیل اعتراض ایشان به قانون کاپیتولاسیون و افشاگری علیه اسرائیل و آمریکا بود.

- رویداد 14 سال بعد از تبعید حضرت امام (ره) در 13 آبان 57 مربوط به تجمع دانش آموزان در دانشگاه تهران و شهادت تعداد 56 تن از این دانش آموزان است.

- رویداد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مبارز پیرو خط امام (ره) در 13 آبان سال 58 می‌باشد که به این دلیل هویت هر سه رخداد تاریخی مبارزه با استکبار جهانی است این روز به روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری گردیده که در آن روز اتفاق افتاده است.

همزمانی این مراسم با دهه اول محرم، بهترین فرصت برای تبیین ضرورت توجه و آگاهی جوانان به توطئه‌های دشمنان، ترویج روحیه استکبارستیزی و افزایش آگاهی نسل آینده ساز کشور از جنگ نرم است.

امام(ره) که خود درس‌آموخته مکتب سیدالشهداء(علیه‌السلام) بود، از همان آغازین روزهاى نهضت، با اعتقادى عمیق و صلابتى حسینى(علیه‌السلام) مى‌فرمود: "ما هیچ خوفى از ابرقدرتها نداریم وجوانان، ادامه‌دهنده عاشورا، کربلا و مکتب هستند"و البته با همین نگاه مقدس است که خلف صالح او امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) نیز پدیده‌ها و حوادث انقلاب ازجمله سیزدهم آبان را تجلى دوباره پیامها و آرمانها و درسهاى مکتب عاشورا مى‌دانند و مى‌فرمایند: «سیزدهم آبان روز تجلى دوباره آزادگى، شجاعت و غیرت انقلابى در ملت مسلمان ماست.».

قیام علیه طاغوت، الهی بودن حرکت، تلاش برای احیای ارزش‌های دینی و اصلاح جامعه و مانند آنها از جمله وجوه اشتراک نهضت عاشورا و انقلاب اسلامی به حساب می‌آید. لذا بی‌دلیل نیست که در شعارهای مردم، بر حسینی بودن نهضت، تأکید می‌شود و مردم با صدای رسا و بلند خود می‌گفتند نهضت ما حسینی است.سیزدهم آبان سال جارى و روز عاشوراى حسینى (علیه‌السلام) فرصت دوباره‌اى است که مردم غیور و انقلابى ایران اسلامى فریاد آزادگى و ظلم‌ستیزى خود را که پیوندى عمیق با دانش‌آموختگان مکتب عزت و افتخار حسینى(علیه‌السلام) دارد، به گوش جهانیان برسانند و دیگر بار ایستادگى و مقاومت خود را در مقابل استکبار جهانى نشان دهند.

۱۱ آبان ۱۳۹۳ ۱۴:۲۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید