اخبار

نشست مشترک فرماندار و رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان تفت

محمود زارع،فرماندار شهرستان تفت،در بازید از اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی این شهرستان در جلسه ای با حضور رئیس و کارمندان این اداره به بحث و تبادل نظر در راستای بهبود فعالیت ها و گسترش امکانات با هدف رفاه عمومی پرداخت.
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد:فرماندار تفت ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های صورت گرفته،از همکاران حوزه تعاون،کار و رفاه اجتماعی خواست؛با برآوردن نیازهای تعاونی ها،تعاونگران،کارگران و کارفرمایان زمینه رشد و توسعه شهرستان را فراهم آورند.

زارع در این جلسه اظهار داشت؛تعاون راهکاری است برای افزایش و توزیع مجدد فرصت های مشارکت و تصمیم گیری های اجتماعی در توسعه و بهره مندی از آثار آن،به وی‍‍ژه مشارکت مردمی در برنامه ریزی های گوناگون برای توسعه روستایی،که امری اجتناب ناپذیر است.

وی گفت:تعاون و مشارکت جمعی در فرهنگ روستایی کشور ما از جایگاه وی‍ژه ای برخوردار است که گسترش آن به بهره گیری از سنت های اصیل و پایدار فرهنگی بستگی دارد،در این راستا باید از تکنولوژی پیشرفته برای افزایش سطح مشارکت مردم استفاده کرد.

محمود زارع در این نشست بر خدمت هر چه بیشتر و ارائه کار خیر به مردم تاکید کرد و ابراز داشت؛اجرای هر گونه برنامه های عمران و توسعه در روستاها بدون مداخله مستقیم و خود خواسته مردم ناکام خواهد شد؛در حالیکه مشارکت خود جوش روستائیان نیز مستلزم آگاهی یافتن آنان از ره آورد طرحهای توسعه است و این امر تنها با آموزش عملی خواهد شد.

در ادامه این جلسه احمد مطهری،رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان تفت،ضمن تقدیر از حضور فرماندار شهرستان در این اداره اظهار داشت؛تعاونی ها نهادهای مردمی هستند که در عین برخورداری از خصوصیات یک واحد اقتصادی و تجاری دارای ارزش های مکتبی و اجتماعی نیز می باشند و می تواند مبین تلاش های دست جمعی و گروهی اعضای تشکیل دهنده تعاونی ها برای نیل به اهداف مشترک و توسعه باشند.

مطهری در ادامه افزود؛شهرستان تفت هم اکنون دارای 370تعاونی با عضویت بیش از 14 هزار نفر که در زمینه های مختلف کشاورزی،صنعتی،عمران،مسکن و خدمات مشغول به فعالیت هستند.

وی در پایان اظهار داشت؛توسعه صنایع در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه نقش حیاتی دارد،لذا حمایت از بخش های تولیدی نتایج مطلوبی در ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در شهرستان تفت را به دنبال خواهد داشت.رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان تفت قول مساعد در جهت رفع مشکلات کارگران،کارفرمایان و تعاونی ها را همراه با همکاری و همراهی مسولین و ادارات زیر مجموعه داد.
۱۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید