اخبار

با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: آزمایشگاه سیتو ژنتیک مولکولی میبد افتتاح شد

با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: آزمایشگاه سیتو ژنتیک مولکولی میبد افتتاح شد
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، بخش آزمایشگاه سیتو ژنتیک مولکولی مرکز ژنتیک میبد را افتتاح کرد.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان یزد: علی ربیعی،‌وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی، طی سفر به شهرستان میبد، از مرکز ژنتیک این شهرستان بازدید و بخش آزمایشگاه سیتو ژنتیک مولکولی این مرکز را افتتاح کرد.

با افتتاح این آزمایشگاه، دستگاه CGH array که به صورت حذف و اضافه کردن کرومزمها،‌نواقص کرومزمی را تشخیص می دهد و میکروسکوپ Nikon که با تکنیک fish به بررسی کرومزم می پردازد راه اندازی شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدید که با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان،‌ رئیس سازمان بهزیستی یزد و جمعی از مسوولین استان و شهرستان میبد برگزار شد، از نزدیک با بخشهای این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز ژنتیک جنوب شرق کشور آشنا شد.

گفتنی است: این مرکز در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع و زیربنای ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع در سه طبقه با هزینه اولیه یک میلیارد و 500 میلیون ریال توسط خیر میبدی احداث و پس از آن با جذب مبلغ هفت میلیارد و 500 میلیون ریال از محل سفر ریاست جمهوری به استان تکمیل شد.

لازم به ذکر است: این مرکز در راستای پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی و بررسی مشاوره اختلالات ژنتیکی قبل از تولد و در دوره بارداری در بخش‌های سیتوژنتیک و ژنتیک مولکولی فعالیت خود را آغاز کرده است.

روابط عمومی اداره کل

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید