اخبار

دکتر ربیعی در مراسم افتتاح مرکز سالمندان مجد اردکان: هزینه بیماری سالمندان تحت پوشش تامین اجتماعی رایگان می شود

دکتر ربیعی در مراسم افتتاح مرکز سالمندان مجد اردکان: هزینه بیماری سالمندان تحت پوشش تامین اجتماعی رایگان می شود
وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در دومین روز از سفر خود به استان یزد به شهرستان اردکان عزیمت و مرکز سالمندان مجد این شهرستان را افتتاح کرد.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان یزد: علی ربیعی که به همراه استاندار، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و رئیس سازمان بهزیستی یزد به شهرستان اردکان سفر کرده بود، مرکز سالمندان مجد اردکان را افتتاح کرد.

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه تاکنون به طور کلی به مسئله سالمندی توجه کامل نشده خاطر نشان کرد: با تحولات فعلی، در چند سال آینده جمعیت ایران به شکل حرکت شنی، به سوی عریض شدن سالمندی پیش می رود،‌در صورتیکه هیچ آموزشی برای ورود به این دوره وجود ندارد.

وی با اشاره به مطالعات انجام شده در جوامع در حال گذار تصریح کرد: مطالعات انجام شده در این جوامع نشان می دهد نهادهای اجتماعی و ارزشهای سنتی در خانواده این جوامع در حال ضعیف شدن است و فشار زندگی، بویژه در زندگی شهری موجب بی اعتباری و رها شدن موضوع سالمندی گردیده و انسانها روز به روز به سوی تنهایی پیش می روند که باید با توجه به شرایط پیش رو، جامعه را برای ورود به این دوره آماده سازیم.

دکتر ربیعی در ادامه با اشاره به اینکه مرکز سالمندان مجد اردکان ترکیبی از شکل مدرن با ارزشهای اخلاقی، اسلامی و ایرانی را داراست خاطر نشان کرد: کلیه هزینه های سالمندان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که در مراکز دارای مجوز نگهداری می شوند، از سوی این سازمان پرداخت می شود.

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر سیاستهای سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در سازمان بهزیستی چندین سیاست دنبال می شود که باید در کنار این سیاستها ارزشهای دینی و اخلاقی که در حال فراموش شدن است را احیا سازیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه در سازمان بهزیستی، پیگیر احداث دو صندوق در بخش مسکن و اشتغال هستیم خاطر نشان کرد: در نظر داریم در بودجه تامین اجتماعی امسال، هزینه های بیماری سالمندان تحت پوشش تامین اجتماعی به صورت رایگان در نظر گرفته شود.

گفتنی است: علی ربیعی در ادامه این سفر، کلنگ احداث مرکز تحقیقات سالمندی شهرستان اردکان را نیز به زمین زد.

لازم به ذکر است: مرکز سالمندان مجد اردکان در زمینی به مساحت 12 هزار و 77 مترمربع با زیربنای دو هزار و 200 مترمربع با هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال در سه طبقه شامل بخشهای پرستاری، سالن مراجعین،‌بخش سالمندان زن و مرد،‌آشپزخانه و غیره احداث گردیده که ظرفیت نگهداری 62 سالمند را داراست.

روابط عمومی اداره کل
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید