اخبار

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی: 1500 شغل جدید در سنگ آهن بافق ایجاد می شود

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی: 1500 شغل جدید در سنگ آهن بافق ایجاد می شود
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، در جلسه ای که با حضور مسوولین استان یزد و شهرستان بافق در این شهرستان برگزار شد گفت: تا پایان سال جاری، یک هزار و 500 شغل جدید در طرح توسعه سنگ آهن بافق ایجاد خواهد شد.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان یزد،‌ علی ربیعی که به منظور شرکت در مراسم کلنگ زنی احداث درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی بافق به این شهرستان سفر کرده بود، در جلسه مسوولین شهرستان بافق شرکت و با اعلام این خبر افزود: ما در قبال مردم و کارگران شهرستان بافق احساس مسوولیت داریم و متعهدانه به مسائل این شهر نگاه می کنیم.

وی با اشاره به اینکه مالکیت سنگ آهن بافق برای دولت نیست،‌ بلکه متعلق به کارگران این شرکت است اظهار داشت: سنگ آهن بافق تعطیلی و اخراج ندارد و به حول و قوه الهی به سمت گسترش و پیشرفت حرکت خواهد کرد و از این حیث امنیت شغلی کارگران این شرکت را تعهد می کنیم.

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی فولاد یکی از موفقترین صندوقهای کشور است تصریح کرد: خوشبختانه در شرایطی قرار داریم که باب گفتگو باز و تعامل دوطرفه حاکم است که باید با تفاهم و آرامش خیر جمعی را مدنظر قرار دهیم.

در ادامه این جلسه اعضاء هیئت مدیره سنگ آهن بافق به ارائه مسائل و مشکلات پیشروی شرکت پرداختند که دکتر ربیعی به برخی از آنها پاسخ گفت و در مقابل اعضاء هیئت مدیره نیز تاکید کردند این شرکت تعهداتی را که در قبال آبادانی شهر داشته را در دستور کار دارد.

پس از پایان این جلسه دکتر ربیعی از شرکت سنگ آهن بافق بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این شرکت قرار گرفت.

لازم به ذکر است: شرکت سنگ آهن بافق، بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دانه بندی و کنستانتره کشور است که با ذخیره ای نزدیک به 1/7 میلیارد تن آنومالی آهن شناخته شده،‌ سنگ آهن مورد نیاز کارخانه ذوب آهن اصفهان و برخی از صنایع فولاد سازی کشور را تامین و از سال 80 به جمع صادر کنندگان سنگ آهن پیوسته است.

گفتنی است: از دو معدن چغارت و سه چاهون بافق سالانه نزدیک به 8 میلیون تن سنگ آهن استخراج و زمینه اشتغال بیش از دو هزار و 400 نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

روابط عمومی اداره کل

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید