اخبار

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد : کارآفرینی باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد : کارآفرینی باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.
دکتر ریاحی مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد، کارآفرینی را به عنوان یکی از مهمترین عوامل در توسعه و پیشرفت استان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد، جلسه هیات فنی موضوع ماده 8 آیین نامه اجرای تاسیس مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کار آفرینی به ریاست محمدرضا بابایی معاون برنامه ریزی استاندار و دبیری محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی درمحل استانداری برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان یزد خاطر نشان کرد: در این راستا فراهم کردن زیرساختها و بنیان های مورد نیاز برای عملیاتی کردن فرایند کارآفرینی در جامعه، به تغییرات اساسی و دگرگونی های عمیق در  حوزه اقتصاد ملی منجر می شود و باعث می گردد ضمن بالا رفتن میزان تولید ملی و تاکید بر ارایه محصولات داخلی به تعالی شاخصهای مرتبط با کسب و کار و فرایندهای ارزیابی رشد اقتصادی منتهی گردد.

 وی افزود: جوانان به عنوان طلایه داران و آینده سازان در جامعه بیش از دیگران در این فرایند می توانند به ایفای نقش بپردازند. دوران جوانی با برخورداری از ویژگی هایی همچون غلیان ایده سازی و ایده پردازی، شکوفایی اندیشه ها و افکار، اوج گیری میزان توانایی های و تلاشها، ازدیاد شور و هیجان و ... بیش از پیش شکل گیری این فرایند را تسریع می بخشد.

در ادامه جلسه آیین نامه اجرای تاسیس مراکز مذکور ارائه و مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نقش این اداره کل را به عنوان متولی نظام کار آفرینی و توسعه اشتغال و وظایف این شرکت ها را تشریح نمود و افزود: کارآفرینی باید به یک فرهنگ در جامعه ما تبدیل شود و با یک نگاه جدید به ان نگریست. همچنین باید نسبت به توسعه و افزایش مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان توسط کانون کارآفرینان استان اهتمام ورزیم.

در این جلسه معاون برنامه ریزی استاندار یزد خواستار دعوت از مدیران مراکز مشاوره و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی موجود جهت شرکت در جلسات آتی و ارائه گزارش عملکرد شد.

در پایان محمدحسین ریاحی از تصویب لایحه تاسیس سازمان نظام کارآفرینی در مجلس شورای اسلامی در اینده نزدیک خبرداد.

۲۶ تیر ۱۳۹۳ ۱۵:۴۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید