اخبار

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان یزد: 91درصد ازاشتغال استان یزد در دست کارگران بومی

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان یزد: 91درصد ازاشتغال استان یزد در دست کارگران بومی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار داشت: نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی به تنهایی شاخص خوبی برای تحلیل و ارزیابی میزان بیکاری و سیاست گذاری در زمینه اشتغال نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد: دکتر محمدحسین ریاحی درنشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که با حضور استاندار برگزار شد با تشریح شاخص بازار استان گفت: برای بررسی وضعیت اقتصادی استفاده از اطلاعات ، داده ها، تحلیل درست و نیز شرایط حاکم، می تواند در موفقیت نسبی استان تاثیرگذار باشد. 

وی با اشاره به تعریف جمعیت فعال و نرخ مشارکت اقتصادی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی نه تنها در استان های مختلف بلکه در شهرهای استان یزد متفاوت است. 

به گفته دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در شهرستان یزد از سایر شهرستان ها کمتر است  تصریح کرد نرخ بیکاری استان در سال 85، بیش از چهاردرصد و در سال 92، حدودشش درصد بود و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی نیز رد این بازه زمانی به ترتیب 44.3و 36.6بود

ریاحی افزود:91 درصد مشاغل استان در اختیار افراد بومی می باشد که این رقم نقطه قوتی برای استان است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در ادامه خواستار همکاری دفتر آموزش و پژوهش استانداری یزد نسبت به ارایه تحلیل های دقیق و عوامل تعیین کننده های تاثیرگذار بر بیکاری و اشتغال با همکاری دفتر آمار و اطلاعات شد. 

همچنین در این نشست اعلام شد که تعداد بیکاران استان در سال 92، 21هزار نفر بودند که از این تعداد هشت هزار و 700 نفر زن و بقیه مرد هستند که اغلب بیکاران دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید