اخبار

بیش از 70 درصد جمعیت استان یزد برگ سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.

بیش از 70 درصد جمعیت استان یزد برگ سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد گفت:شرکت تعاونی سهام عدالت استان با هم افزایی و هم اندیشی وداشتن تعاونی پویا و فعال می تواند خانواده بزرگ این شرکت تعاونی را که همان مردم استان هستند کمک و حمایت نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد: جلسه ای با ریاست مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد،با حضور مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی و اعضای هیئت مدیره شرکت های تعاونی سهام عدالت استان برگزار گردید.

دکتر ریاحی ضمن تقدیر و تشکر اززحمات اعضای هیئت مدیره شرکت های تعاونی سهام عدالت استان گفت:با در نظر گرفتن تکلیف قانونی مبنی بر واگذاری سهام عدالت به 6 دهک از دارندگان پایین ترین درآمدهای جامعه و به موجب تبصره 3ذیل ماده 34 قانون اجرای سیاست های کلی اصل44، وزارت امور اقتصادی ودارایی مکلف شد با همکاری وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، افراد مشمول این ماده را با سازو کارهای علمی دقیق،شناسایی و شرایط واگذاری سهام به مشمولین را فراهم آورد که بتوان ظرف مدت10سال از که هم اکنون بیش از 9سال از آن گذشته نسبت به واگذاری سهام به مردم اقدام نماییم.

در ادامه یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت به نمایندگی از سایر شهرستان ها، گزارش کاملی از سازو کارها و عملکرد شرکت های تعاونی استان به تفکیک شهرستانی ارائه نمود.

فلاح مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی سهام عدالت یزد گفت:این شرکت تعاونی در سال85 تشکیل و درکل استان10شرکت تعاونی سهام عدالت وجود دارد که براساس فراخوان اولیه در همان سال از بین مددجویان کمیته امدادامام خمینی(ره) واداره کل بهزیستی و رزمندگان فاقد شغل ثبت نام بعمل آمد.

وی افزود: در مراحل بعد روستائیان و عشایر، ایثارگران و جانبازان، زنان سرپرست خانوار، خدام مساجد و حسینیه ها، بیماران خاص، مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزاد شده، کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، طلاب حوزه های علمیه و سایر افراد کم درآمد جامعه ثبت نام نموده اند.

فلاح مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی سهام عدالت یزد خاطر نشان کرد:از بین یک میلیون و صدهزارنفر از جمعیت استان، حدود700هزار نفر ثبت نام نموده اند که از این تعداد 600هزار نفر برگ سهام خود را دریافت کرده اند.

در پایان ریاحی مدیرکل تعاون،‌کار ورفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد:امیدواریم شرکت تعاونی سهام عدالت و شرکت سرمایه گذاری در استان طوری برنامه ریزی نمایند که بتوانند در هنگام واگذاری سهام به مردم، ارزش سهام واگذاری به قیمت واقعی و متناسب با افزایش تورم در قالب سرمایه گذاری بورس ویا سایر سرمایه گذاری ها صورت پذیرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید