اخبار

پیام استاندار به مناسبت هفته کارگر ابلاغ شد

پیام استاندار به مناسبت هفته کارگر ابلاغ شد
سید محمد میرمحمدی استاندار یزد در پیامی ضمن گرامیداشت هفته کارگر، 11 اردیبهشت، روز کارگر را به همه ی کارگران و کارفرمایان، تشکلات کارگری و کارفرمایی و جامعه تلاش و تولید تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است :

خداوند سبحان را شاکرم ، بار دیگر توفیق یافتم در طلیعه اولین سال از دولت تدبیر و امید، مقام شامخ کارگر را ارج نهاده و هفته کارگر را به تمامی تلاشگران عرصه های کار وتولید تبریک و تهنیت عرض می نمایم. تبریک به کارگران عزیز، خدوم و با بصیرت میهن اسلامی که با کدیمین و عرق جبین و باظهور و بروز ویژگیهای بدیع انسانی ، نقش موثری در امر تولید و اقتصاد کشور برعهده دارند و مشاهده می شود هرجا کار و تلاش هست ، شکوفایی و پیشرفت نیز وجود دارد. و از این نظر برهمه نهادها و مسئولین و مدیران دستگاههای ذیربط، فرض است که در فراهم آوردن اسباب اکرام کارگران خدوم ، تمامی مساعی و درایت و تدبیر خود را به کار گیرند.

تجربه کشورهای موفق در عرصه اقتصاد نشان از این داردکه آنها برنامه های خود را با اصلاح فرهنگ کار شروع کرده اند. تحول در امور فرهنگی و اقتصادی در شرایط کنونی کشور باتقویت فرهنگ کار واندیشه و خلاقیت کارگران سریع تر ایجاد می شود ومشارکت بیشتر مردم و به خصوص جامعه کارگری در امر سازندگی کشور وتلاش مجدانه مسئولان در فراهم آوردن زمینه کاروتولید مبانی تعالی کشور در عرصه اقتصاد و فرهنگ را مستحکم خواهد ساخت و توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی با همت والای همه دست اندرکاران حوزه فرهنگ واقتصاد و کارگران و اندیشمندان محقق می گردد.

تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به فرهنگ و مشارکت مردم در قالب گروه ها و سازمان های مردم نهاد، ضمن رعایت چهارچوب های بومی و مذهبی در فرهنگ سازی فعالیتهای تولیدی یکی از راهبردهای موثری است که جامعه را در برابر بسیاری از مشکلات اجتماعی و ناهنجاری های موجود مصون نگه می دارد. روز جهانی کارگر فرصت مناسبی است تا دولت ها و ملت ها بیشتر و بهتر به اهمیت جایگاه ونقش کارگران به عنوان بازوان توانمند تولید وتوسعه توجه نمایند و از این قشر شریف و زحمتکش که در طول حیات پربرکت انقلاب اسلامی همواره با دل وجان در توسعه و پیشرفت روز افزون جامعه و گردش چرخ های اقتصادی کشور پیشگام بوده اند با وجود تمامی توطئه ها ودشمنی های بدخواهان همیشه در سنگر اول دفاع از عزت ، اقتدار ملی و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی آماده و هوشیار بوده وهستند، قدردانی وتجلیل شایسته بعمل آید.

توجه به کاهش مشکلات و رفع مسائل معیشت کارگران وارتقای منزلت اجتماعی کارگران یکی از برنامه های دولت است. اهتمام ویژه تمامی مدیران استان ، در زمینه های مختلف از جمله شناسایی خلاءها و کمبودهای داخلی درحوزه کار و تولید ، حفظ اشتغال موجود، پیشگیری از بیکاری ، توجه شایسته به ارتقای فرهنگ کار و آموزش مهارت وفناوری نیروی انسانی به تناسب ظرفیت های بالقوه و نیاز بازار کار وتعامل هرچه بیشتر بین کارگر و کارفرما برای پیشرفت کشور مورد انتظار است و می بایست ظرفیت تعاونیها در اقتصاد، و پیگیری برنامه های رفاهی و اجتماعی کارگران و رعایت حقوق قانونی آنها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

امروز به فضل الهی و نظر و عنایت حضرت بقیه الله الاعظم ( ارواحنا فداه) ، جوانان برومند ایران اسلامی در عرصه های مختلف کاروسازندگی ، افتخارات عظیم و ارزشمندی را به بار رسانده اند که بی شک بخش وسیعی از این افتخارات مرهون کوشش ، مقاومت و هوشمندی کارگران متعهدی است که باتلاش بی وقفه و شبانه روزی در مسیر تعالی هرچه بیشتر میهن عزیز اسلامی گام برمیدارند.

جای بسی مباهات است که کارگران عزیز وارزشمند استان یزد با تیزبینی و دوراندیشی و فرصت شناسی وبا حساسیت ویژه نسبت به ترفندها و توطئه های اجنبی لحظه ای برای اعتلای نظام اقتصادی وتقویت غرور ملی وسربلندی ایران اسلامی از پای ننشسته اند و تلاش نموده اند تا سرنوشتی در شان تاریخی ، ملی ودینی این مردم شریف رقم زده شود. بنابراین دست پرمهر تک تک عزیزان کارگر را به نشانه اکرام کار و تلاش بگرمی می فشارم و سلامتی ، عزت و سربلندی بیش از پیش آنها را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

 

سید محمد میرمحمدی

استاندار یزد

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید