اخبار

دیدارمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد،همکاران و تشکلات کارگری با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه معزز یزد

دیدارمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد،همکاران و تشکلات کارگری با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه معزز یزد
به مناسبت آغاز هفته کارگر، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، همکاران و جمعی از تشکهای کارگری با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار و گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش روی خود را ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان یزد : صبح امروز دکتر محمد حسین ریاحی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت هفته زن، آغاز هفته کارگر را به کارگران و تشکلات کارگری، خانواده های آنان و جامعه بزرگ تولید تبریک و گزارش کاملی را به حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه معزز یزد ارائه داد .

آیت الله ناصری ضمن تبریک هفته کارگر و پسندیده برشمردن اقدامات انجام شده در این اداره کل،با اشاره به اینکه کارگران مهمترین اقشار جامعه و کار کارگران از اساسی ترین مسئله در جامعه می باشد افزودند: تلاش جامعه کارگری توانسته است چرخ اقتصاد کشور را به حرکت در آورد و از این رو تلاش کارگران از دو جهت دارای اهمیت است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد تصریح کردند: یکی کار خوب کردن و دیگری خوب فعالیت کردن می تواند نشاط و شادابی را به کارگران و خانواده های آنان منتقل کند.

ایشان در ادامه با اشاره به فرهنگ پرداخت صدقه در جامعه اسلامی آن را نوعی کار خوب و فرهنگ اسلامی دانستند و تصریح کردند: هر کاری را اگر با زحمت و تلاش یاد بگیرند و خوب انجام دهند و در برابر آن مسئولیتی قوی داشته باشند نوعی خوب کارکردن است.

آیت الله ناصری با اشاره به فعالیت های خوبی که می تواند در زندگی انسان نقش داشته باشد افزودند : از مهمترین مسئله ای که مورد تاکید است، کار را خوب انجام دادن، خوب به نتیجه رساندن، رضایت مردم را جلب کردن و در نهایت برای رضای خدا کارکردن می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این دیدار اظهار داشت هرساله از پنجم لغایت یازدهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته کارگر نامگذاری گردیده است و در ادامه برنامه های این هفته را قرائت کرد.

ریاحی با اشاره به نقش آفرینی کارگران در توسعه اقتصادی و تولید ناخالص ملی اظهار داشت: جامعه کارگری بازوی توانای کشور در چرخه تولید و از موثرترین گروه در برنامه اقتصاد مقاومتی محسوب می شوند.

وی تاکید کرد: به منظور گرامیداشت هفته کارگر، سه سیاست کاری در برنامه ی این اداره کل برنامه ریزی شده است.

ریاحی در این خصوص تصریح کرد : اول فرمایشات مقام معظم رهبری در برنامه اقتصاد مقاومتی و دوم نقش کارگران در تولید ملی و اقتصاد کشور و سوم سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت برطرف کردن مشکلات کارگران و ارتقاء اجتماعی و فرهنگی کارگران جزء سه برنامه اصلی این اداره کل برای ارتقاء فرهنگ و جایگاه ویژه جامعه بزرگ کارگری استان است.

دکتر ریاحی در ادامه اظهار داشت نرخ بیکاری در سال 91 ، به نسبت رقمی 2/10 و در سال 92،به عدد 5/6 درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد در حوزه روابط کار با توجه به نقش این اداره کل، 2هزار و 580 دادخواست مورد بررسی قرار گرفته که نسبت به سال گذشته 12درصد کاهش داشتیم.

ریاحی همچنین اضافه کرد در حوزه بیمه بیکاری نسبت به سال گذشته با 19درصد کاهش و در حوزه حوادث ناشی از کار در حوزه کارگری با 38درصد کاهش نسبت به زمان مشابه وجود داشته است.

وی افزود این موارد با توجه به دوره های آموزشی برگزار شده به کارگران و تعدادی از کارفرمایان باعث شده است تا با 100درصد رشد در برگزاری دوره های آموزشی پیشرفت داشته باشیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته کارگر و با گرامیداشت شهدای حوزه کارگری و امام شهدا حضرت امام خمینی (ره)حضور کارگران در عرصه های مختلف دینی و اجتماعی را مد نظر قرار داد.

علی محمد دهقان با ارائه برخی از مشکلات در حوزه کارگری اظهار داشت: بیش از 700هزار نفر از جمعیت استان یزد از خانواده ی کارگری استان محسوب می شدند که انتظار داریم به منظور ایجاد امکانات فرهنگی، رفاهی و اجتماعی این خانواده ها تدابیر لازم اندیشیده شود.

روابط عمومی اداره کل

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید