اخبار

فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال استان یزد:

57 درصد بیکاران استان یزد را بانوان تشکیل می دهند

57 درصد بیکاران استان یزد را بانوان تشکیل می دهند
در حال حاضر استان یزد دارای 6 مرکز دارای فضای کاری مشترک و 4 مرکز شتابدهنده است که همگی در شهرستان یزد مستقر و مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه تخصصی، آموزشی و توجیهی مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران، روسا و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست به تشریح زیست بوم اشتغال، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، اشتغال اتباع خارجی و بند الف تبصره 18قانون بودجه سال1400 پرداخت.
وی در ادامه همچنین با تاکید بر نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی- عشایری به تشریح عملکرد به کارگماری کاریابی ها استان پرداخت و گفت: 82.8 درصد شاغلان استان را مردان و 17.2 درصد را زنان تشکیل می دهند و شهرستان های یزد، اردکان و میبد، 76 درصد شاغلان استان را تشکیل می دهند.
فریبا آیت اللهی تصریح کرد: از مجموع 43 هزار و 171 نفر نفر بیکار استان، 90.9 درصد در مناطق شهری و 9.1 درصد در مناطق روستایی سکونت دارند که از این تعداد 42.6 درصد بیکاران را مردان و 57.4 درصد را زنان تشکیل می دهند.
وی درباره تعداد مراکز شتابدهنده و فضای کاری اشتراکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان یزد دارای 6 مرکز دارای فضای کاری مشترک و 4 مرکز شتابدهنده است که همگی در شهرستان یزد مستقر و مشغول به فعالیت هستند.
مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه استان یزد دارای 3 مرکز کافه کارآفرینی است افزود: آگاهی از تجارب افرادی که قبلا مسیر موفقیت را پیموده‌اند، باعث دستیابی به دانش ارزنده‌تری شده و نقاط ضعف افراد را کاهش می‌دهد. اما باید واسطه‌هایی در این میان باشد که این انتقال تجربه را انجام دهد. ماموریت کافه کارآفرینی این است که تجربیات یک کارآفرین را به مخاطبانی که دوست دارند کارآفرینی را به عنوان یک مسیر انتخاب کنند انتقال دهد.
آیت اللهی همچنین به تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان اشاره کرد و افزود: تقویت نگرش کارآفرینانه کودکان و نوجوانان، افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت، آشناسازی معلمان، دبیران و دانشجویان مراکز تربیت معلم با مباحث کارآفرینی، تغییر روش تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی برای کودکان و... توسط این باشگاه دنبال می شود.


۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید