اخبار

دکتر عبدالملکی:

اعتراض‌ها نسبت به پرداخت یارانه‌ها در سامانه حمایت ثبت و رسیدگی می شود/ مردم برای ثبت اعتراض در سامانه عجله نکنند

اعتراض‌ها نسبت به پرداخت یارانه‌ها در سامانه حمایت ثبت و رسیدگی می شود/ مردم برای ثبت اعتراض در سامانه عجله نکنند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مردم برای ثبت اعتراض‌های مربوط به نوع دهک بندی‌های یارانه‌ها به سامانه «حمایت» وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده و درخواست بررسی مجدد بدهند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت‌الله عبدالملکی» در حاشیه حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش عملکرد صنایع و شرکت‌های صندوق‌های راهبردی زیرمجموعه این وزارتخانه بیان کرد: در طول ۷-۶ ماه گذشته رکوردزنی خوبی در بخش‌های مختلف زیرمجموعه وزارتخانه از جمله تولید، پتروشیمی، صنایع غذایی، حمل و نقل، فولاد و صندوق‌های دیگر داشته‌ایم.
وی افزود: به عنوان مثال صنایع لبنیات وابسته به وزارتخانه ۳۰ درصد افزایش صادرات داشته‌اند و جهش و سودآوری خوبی در شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی «شستا» طی ۶ ماه دوم سال گذشته در دولت مردمی سیزدهم رخ داده است که شامل ۷۲ درصد افزایش فروش و ۵۰ درصد رشد سودِ بخش تولید بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای سال ۱۴۰۱ در حوزه تولید دانش‌بنیان و سودآوری و ایجاد اشتغال رکوردهای جدیدی را تجربه خواهیم کرد.
عبدالملکی درباره یارانه‌های پرداختی به مردم در طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها و اعتراض‌های موجود نسبت به نحوه واریز یارانه‌ها اظهار داشت: ۲ دسته یارانه پرداخت شده است؛ دسته اول یارانه‌های عمومی است که به اغلب مردم و به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان برای هر نفر پرداخت شده و ۳۵ هزار تومان قسط وام معیشتی دوره کرونا کم شده است.
وی افزود: دسته دوم یارانه‌های پرداختی نیز برای اقشار ضعیف تر و به مبلغ هر نفر ۴۰۰ هزار تومان بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یک دسته از اعتراض‌ها از جانب کسانی است که اصلاً یارانه نمی‌گیرند که این افراد باید به سامانه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنند و این سامانه هم در حال آماده‌سازی است و به زودی اعلام می‌شود.
وی تصریح کرد: دسته دوم اعتراض‌ها هم مربوط به نوع دهک بندی‌های صورت گرفته است که این افراد هم باید به سامانه «حمایت» وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده و درخواست بررسی مجدد بدهند.
عبدالملکی خاطرنشان کرد: از شب گذشته تاکنون چندصدهزار نفر به سامانه «حمایت» مراجعه و اعتراض کرده‌اند و سامانه هم به طور کلی مشکلی ندارد و البته مردم هم هیچ عجله‌ای برای ثبت اعتراض نسبت به یارانه‌ها نداشته باشند.
 
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید