اخبار

نشست خبری رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه با اصحاب رسانه به مناسبت هفته کار و کارگر

نشست خبری رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه با اصحاب رسانه به مناسبت هفته کار و کارگر
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه به نقل از خبرنگار سرو: ناصر زارع رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه در نشست خبری با خبرنگاران: سال ۹۹ نرخ بیکاری ابرکوه ۱۳.۵ درصد بود که این رقم سال گذشته با ۴.۵ درصد کاهش به ۹ درصد رسید.
وی افزود: پارسال با پرداخت افزون بر ۲۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی با اولویت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به افراد کارآفرین و جویای کار، زمینه اشتغال ۸۵۰ نفر در در اجرای طرح‌های تولیدی صنعتی، کشاورزی ، تولید فرآورده‌های دامی، صنایع غذایی و تبدیلی، فرش دستبافت، گردشگری، فناوری اطلاعات، مشاغل خانگی و خدماتی شهرستان فراهم شد.
زارع صمن اشاره به سامانه بانک افراد جویای کار «کاریابی بیکاران» گفت: از ۱۱ سال قبل تا کنون که ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده بوند، با راه‌اندازی واحدهای تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک و مشاغل خرد و خانگی، زمینه اشتغال ۳ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم شد.
این مقام مسئول شهرستان ابرکوه خاطرنشان کرد: درصد بالایی از فارغ‌التحصیل مراکز دانشگاهی جویای کار هستند که رشته تحصیلی آنها با نیاز جامعه کار و تولید شهرستان همخوانی نداشته و پاسخگوی نیاز واحدهای اقتصادی و تولیدی نیست و هم‌اکنون بیش از هزار نفر فارغ‌التحصیل جویای کار در شهرستان وجود دارند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه اظهار داشت: سال گذشته با ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی، زمینه اشتغال ۵۴ نفر که بیشتر زنان سرپرست خانوار و همچنین با تسهیلات ارزان قیمت ۳۰ میلیارد ریالی زمینه اشتغال ۴۱ نفر افراد روستایی فراهم شد.
زارع در پایان نشست از خبرنگان شهرستان تجلیل کرد.
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید