اخبار

در برنامه میز اقتصادی(۱):

دکتر عبدالملکی اولویت‌های وزارت کار را برای رفع دغدغه‌های معیشتی کارگران تشریح کرد/ تأکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه روابط کار پیگیری ویژه می‌شود

دکتر عبدالملکی اولویت‌های وزارت کار را برای رفع دغدغه‌های معیشتی کارگران تشریح کرد/ تأکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه روابط کار پیگیری ویژه می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امنیت شغلی کارگران، ساماندهی روابط کارگر و کارفرما ۲ مؤلفه مهم در حوزه تولید اشتغال‌آفرین است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» با حضور در برنامه تلویزیونی میز اقتصادی در تشریح راهبردهای وزارت مردم اظهار داشت: افزایش مزد توافقی از سوی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بود و دولت نیز با رعایت اصل سه جانبه‌گرایی تلاش کرد دغدغه‌های دو طرف رعایت شود.
وی افزود: مصوبه افزایش مزد برای همه دستگاه‌های دولتی، عمومی و شرکت‌ها لازم به اجراست و این مهم می‌تواند تحولی در کارایی تولید کشور ایجاد کند.
عبدالملکی، بازار تولید کشور را نیازمند نیروی کار ماهر و کارشناس دانست و گفت: در سال جاری و بر اساس سیاست‌های کلان حاکمیت و تأکیدات مقام معظم رهبری تحول اساسی را در آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای خواهیم داشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش مزد منجر به افزایش بهره‌وری و سود‌آوری می‌شود، اظهار داشت: جهش اقتصادی در کشور با دستان کارگران رقم می‌خورد و دولت خود را موظف به حمایت از آنان می‌داند.
وی در موضوع پرداخت هوشمند یارانه‌ها نیز گفت: بر این اساس خانواده‌ها برای دریافت یارانه در دهک بندی‌های مشخص قرار می‌‎گیرند و برای رفع نگرانی خانوارها سامانه‌هایی متمرکز برای ثبت اعتراض فعال خواهد شد.
عبدالملکی با تأکید بر اینکه هوشمندسازی یارانه‌ها شاخص‌های فقر را بهبود می‌بخشید، افزود: رسیدگی به فقرا و کاهش فاصله طبقاتی راهبرد دولت مردمی در اجرا و اقدام است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بانک اطلاعات رفاه ایرانیان به صورت مستمر به روزرسانی می‌شود و گامی مهم برای تحقق عدالت‌محوری در کشور است.
وی با اشاره به برنامه‌های وزارت مردم برای حوزه مسکن کارگری، اظهار داشت: افزایش حق مسکن و ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری از جمله برنامه‌های در دست اقدام است.
عبدالملکی از امنیت شغلی کارگران و ساماندهی روابط کارگر و کارفرما به عنوان ۲ مؤلفه مهم در حوزه تولید اشتغال‌آفرین نام برد و گفت: به صورت ویژه در حوزه روابط کار این موارد که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده پیگیری و دنبال می‌شود.
 
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید