اخبار

محمدرضا فلاحتی در جمع مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی:

مسئولین استان برای رفع مشکلات خواهان برگزاری نشست با ایده پردازان هستند

مسئولین استان برای رفع مشکلات خواهان برگزاری نشست با ایده پردازان هستند
محمدرضا فلاحتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تبادل نظر و تعامل متقابل، با مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان در سالن شهید دهقان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی برگزاری این گونه نشست ها را مفید دانست و افزود: در حال حاضر شرایط به گونه ای شکل گرفته که مسئولین استان به منظور رفع برخی مشکلات، خواهان برگزاری نشست با صاحب نظران و ایده پردازان هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از ظرفیت مراکز مشاوره استان در سطح ملی یاد کرد و گفت: در مراکز مشاوره کارآفرینی استان افراد توانمند و خبره ای هستند که در زیرگروه های مختلف می توانند با همکاری یکدیگر اقدامات شایسته ای را در سطح ملی داشته باشند؛ به عقیده من این ظرفیت در استان هنوز به صورت کامل شناخته نشده و این مراکز می توانند خیلی قوی تر فعالیت کنند.
وی در زمینه موضوع منابع انسانی و ترک کار نیروهای متخصص از مراکز و مشکلات مرتبط با قانون کار نیز اشاره ای کرد و اظهار کرد: کارفرمایان در زمینه فعالیتهای تخصصی مرکز خود ساماندهی و برنامه ریزی انجام می دهند ولی متاسفانه در زمینه موضوعات پرسنلی به حداقل ها بسنده می کنند و قراردادهای معمولی و تک برگ و بدون الحاقیه تنظیم می کنند؛ باید با نگاه ویژه و حساسیت خاص نسبت به بستن قرارداد اقدام نموده که نیروهای خبره خود را به سادگی از دست ندهند.
این مقام مسئول استانی ادامه داد: خوشبختانه ثبت مجوزهای مراکز مشاوره کارآفرینی و مشاغل خانگی در مدت سه روز انجام می شود و در کمترین زمان مجوز ها صادر می گردد؛ این امر در راستای تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته است.
گفتنی است در حال حاضر 23 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی فعال در14 زیرگروه تخصصی در سطح استان به عنوان بازوی توانمند این اداره کل با هدف افزایش سهم فعالیتهای کارآفرینانه در سرانه تولید ناخالص داخلی مشغول به فعالیت هستند.
در این نشست مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود پرداخته و در پایان مواردی به تصویب رسید.
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید