اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

کافه کارآفرینی باید فضایی برای خلق نوآوری و پل ارتباطی صاحبان ایده و سرمایه گذاران باشد

کافه کارآفرینی باید فضایی برای خلق نوآوری و پل ارتباطی صاحبان ایده و سرمایه گذاران باشد
از بین 21 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی که در استان مشغول به خدمت رسانی هستند، مرکز رویامید تنها مرکزی است که مجوز تاسیس کافه کارآفرینی را نیز اخذ کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور در شهرستان ابرکوه دو مرکز کاریابی و یک کافه کارآفرینی را افتتاح کرد.
وی در مراسم افتتاح مرکز کاریابی بانوان فدک گفت: مراکز کاریابی پل ارتباطی بین کارجو و کارفرما هستند و با رصد نیازهای استان می توانند در تامین نیروی کار واحدهای تولیدی مشاوران خوبی برای آنها باشند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سال گذشته قریب به هفت هزار نفر در مراکز کاریابی جهت یافتن شغل ثبت نام کرده اند افزود: یک هزار و ششصد و پنجاه نفر از طریق این مراکز در سال گذشته مشغول به کار شدند.
وی همچنین در مراسم افتتاح مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی رویامید شهرستان ابرکوه خاطرنشان کرد: از بین 21 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی که در استان مشغول به خدمت رسانی هستند، مرکز رویامید تنها مرکزی است که مجوز تاسیس کافه کارآفرینی را نیز اخذ کرده است.
محمدرضا فلاحتی با اشاره به اینکه فضای کافه کارآفرینی برای برگزاری نشست هایی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و افرادی جویای کار با کارآفرینان، سرمایه گذاران و افراد باتجربه است تصریح کرد: در این فضا سرمایه داران، کارآفرینان، صاحبان ایده و ... با یکدیگر به تبادل اطلاعات پرداخته و در جهت اجرای پروژه های کاری و نوآورانه با یکدیگر همکاری می کنند.
این مقام مسئول استانی عنوان کرد: ایجاد شبکه سیال برای خلق نوآوری، ایجاد تعاملات اجتماعی گسترده بین اجزای اکوسیستم کارآفرینی و... از وظایف کافه کارآفرینی است.
همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در معیت امام جمعه شهرستان ابرکوه با حضور در شهرمهردشت موسسه مشاوره شغلی و کاریابی کارگشای غدیر را افتتاح کرد.
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید