اخبار

رئیس اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی ابرکوه در جمع اعضای کمیته های حفاظت فنی:

کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در اعتلای سطح ایمنی و بهداشت و صیانت از نیروی کار نقش موثری دارند

کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در اعتلای سطح ایمنی و بهداشت و صیانت از نیروی کار نقش موثری دارند
به مناسبت هفته کار و کارگر، نشست اعضای کمیته های حفاظت فنی کارگاههای شهرستان ابرکوه با معاون فرماندار برگزار و از فعالیت های آنان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: در این نشست ناصر زارع رئیس این اداره با اشاره به ماده 93 قانون کار و آئین نامه کمیته حفاظت فنی وبهداشت کار گفت: به منظور صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور، پیشگیری از حوادث و بیماریهای ناشی از کار، حفظ و ارتقای سلامتی کارگران و سالم‌سازی محیط کار، تشکیل کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاههای بالای 25 نفر الزامی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 10 کمیته حفاظت فنی فعال در سطح شهرستان ابرکوه مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: اجرای وظایف به نحو احسن، تشکیل جلسات کاربردی و علمی این کمیته ها در اعتلای سطح ایمنی و بهداشت، صیانت از نیروی کار و افزایش تولید نقش بسزایی در تامین سلامت کارگران خواهد داشت.
در ادامه محمد علی فلاح زاده معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ابرکوه خاطر نشان کرد مقایسه آماری از میزان خسارت ناشی از حوادث محیط کار و اثرات سوء آن در روحیه کارگران که پارامتر مهمی در راندمان و بهره وری و تولید است، به این نتیجه می رسیم که مدیریت کارخانه ها و مؤسسه های خصوصی و صنعتی می بایست امور بهداشت، حفاظت و ایمنی را جزیی از کار تولیدی به حساب آورند و به همان اندازه که به کمیت و کیفیت تولید با هزینه حداقل فکر می کنند به مقررات و موارد ایمنی و بهداشت نیز علاقه مند بوده و اطمینان داشته باشند.
این مقام مسئول ادامه داد نیروی کار هر کشور بخش پراهمیتی از سرمایه ملی اقتصادی و اجتماعی دانسته شده و از پایه های توسعه انگاشته می شوند. از این رو حفاظت از تندرستی نیروی کار و بهسازی محیط کار از اهمیتی شایان توجه برخوردار است.
در پایان با توجه به بررسی بعمل آمده از نحوه عملکرد و گزارشات سالیانه مسئولین ایمنی توسط محمودی بازرس کار این شهرستان، دو مسئول ایمنی برتر انتخاب و با اهدای لوح تقدیر و جوایز از فعالیت های آنان تجلیل بعمل آمد.

ابرکوه

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید