اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست سه جانبه گرایی شهرستان ابرکوه مطرح کرد:

پرداخت تسهیلات به تنهایی برای ایجاد اشتغال کافی نیست

پرداخت تسهیلات به تنهایی برای ایجاد اشتغال کافی نیست
تامین مالی، زیرساخت، مسائل حقوقی، فناوری و بازاریابی فروش پنج مؤلفه ای هستند که در زمینه ایجاد اشتغال باید به آنها توجه شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی در نشست سه جانبه گرایی (دولت، کارگر، کارفرما) شهرستان ابرکوه حضور یافت و به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
وی در این نشست در باب موضوع اشتغال گفت: دغدغه اشتغال از سطح کلان کشور، استانی و شهرستانی وجود دارد.
فلاحتی با بیان اینکه در گذشته دولت ها تسهیلات را به شکل های مختلف جهت ایجاد اشتغال توزیع می کردند گفت: باوجود اینکه تسهیلات زیادی در این زمینه پرداخت شد اما متاسفانه شاهد ایجاد اشتغال مناسبی نبودیم. با بررسی هایی که صورت گرفت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طرح زیست بوم ملی اشتغال رسید.
وی با بیان اینکه اگر می خواهیم اشتغال محقق شود باید یک واحد کارگاهی تمام مؤلفه هایی که در تولید اثر دارد را ایجاد کند افزود: تامین مالی، زیرساخت، مسائل حقوقی، فناوری و بازاریابی فروش پنج مؤلفه ای هستند که در زمینه ایجاد اشتغال باید به آنها توجه شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر اینکه اگر تمامی این مؤلفه وجود داشته باشد، خروجی آن اشتغال می شود تصریح کرد: در گذشته دولت فقط به مبحث تامین مالی می پرداخت و به زوایای دیگر توجه ای نمی کرد و همین عامل باعث عدم ایجاد اشتغال مناسب در سطح کشور می شد.
وی ادامه داد: وجود زیرساخت هایی چون آب، برق، گاز، زمین، توجه به بیمه کارگران، مالیات واحد تولیدی و فناوری های مورد نیاز و در نهایت بازار هدف و فروش مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد تا شاهد ایجاد اشتغال باشیم.
محمدرضا فلاحتی عنوان کرد: نیروی انسانی که قصد شاغل شدن در یک واحد تولیدی را دارد توسط مراکز کاریابی شناسایی شده و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی نیز آموزش های لازم را به وی می دهند تا برای اشتغال آماده باشد.
وی سپس به طرح جوارکارگاهی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در این طرح افراد در کارگاه ها توسط افراد با تجربه و یا مربیان متخصص مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش های لازم را کسب می کنند و سپس در واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت می شوند.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید