اخبار

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

291 تشکل کارگری در سطح واحدهای تولیدی یزد فعالیت دارند/ بازنگری در قانون برای حمایت بیشتر از اعضای تشکلات کارگری

291 تشکل کارگری در سطح واحدهای تولیدی یزد فعالیت دارند/ بازنگری در قانون برای حمایت بیشتر از اعضای تشکلات کارگری
محمدرضا صباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردی جوان، پاک و انقلابی است که نگاه وی توجه به‌ کارگران و اقشار ضعیف جامعه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محمدرضا صباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه استان دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار ضمن بیان اهم عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم، گفت: در سفر ریاست محترم جمهور به استان، برای چهار پروژه ورزشی استان اعتبار تخصیص داده شد که با تلاش شبانه روزی این مجموعه، امیدواریم شاهد بهره برداری از این پروژه های نیمه تمام در هفته دولت باشیم.
*فعالیت 291 تشکل کارگری در استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با توجه به اینکه صباغیان در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها قرار دارد به مبحث تشکلات کارگری در استان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 48 تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح واحدهای تولیدی تشکیل شد. همچنین 64 مورد تجدیدانتخابات تشکل ها رخ داد.
وی با بیان اینکه در استان 67 شورای اسلامی کار در سطح واحدهای تولیدی فعالیت دارند گفت: قریب به 291 تشکل کارگری در کارخانه های استان به عنوان پل ارتباطی بین کارگران و کارفرمایان وجود دارند.
این مقام مسئول استانی همچنین به ضعف قانون در زمینه تشکلات کارگری اشاره کرد وتاکید کرد: متاسفانه در برخی از موارد به علت اتمام قرارداد افرادی که عضو تشکل کارگری هستند، برخی از کارفرمایان که به ندرت هم اتفاق می افتد دیگر قرارداد این افراد را تمدید نمی کنند و فرد مجبور به ترک کار خود می شود. در این زمینه نیازمند اصلاح قانون از طرف مجلس شورای اسلامی هستیم که افرادی که عضو تشکل شدند تا پایان عضویتشان از شرکت اخراج نگردند.
*تشریح چهارکلان پروژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
محمدرضا فلاحتی در این دیدار دو ساعته سپس به تبیین چهار کلان پروژه ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه ریزی کرده است اشاره و به شرح مختصر هرکدام از آنها پرداخت و گفت: پروژه های زیست بوم ملی اشتغال، نیما، برنا و مینا پروژه هایی هستند که مباحثی چون کار، آتیه، رفاه و اموال مردم را دنبال می کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تشریح زیست بوم ملی اشتغال در این نشست گفت: این طرح با توجه به شرایط هر منطقه در زمینه اشتغال سیاستگذاری می کند و همراهی نمایندگان مجلس در این زمینه را نیازمند هست.
وی ادامه داد: استان یزد از یک طرف با کمبود شدید نیروی کارگری و یدی روبرو است و از طرف دیگر آمار بیکاری استان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی (زن و مرد) به خصوص اختصاص داده اند که متأسفانه در حال حاضر جزو جمعیت بالای بیکاران جامعه قرار دارند و در اثر نبود مکانیزم‌های حمایتی و سیاست‌های شفاف، جامعه فاقد قدرت استفاده از تخصص و دانش آنهاست.
در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خواستار همراهی و یاری نمایندگان مجلس برای پیاده سازی چهار کلان پروژه وزارتخانه شد.
* از برنامه هایی که گره ای از مشکلات بردارد حمایت می کنم
نائب رئیس کمیسیون امور کشور و شوراهای مجلس نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر اظهار کرد: چنانچه در فرایند اجرایی نیاز به اصلاح قانون باشد بصورت کارشناسی، مطالب و موارد در قالب لایحه از سوی وزارت و دولت به مجلس ارائه شود، تا نمایندگان در مجلس پیگیر مساله شوند.
محمدرضا صباغیان درباره کلان پروژه هایی که از سوی وزارت طراحی شده است گفت: هر برنامه ای که گره ای از مشکلات مردم و بخصوص جامعه کارگری باز کند و باعث رفاه اجتماعی و در راستای رفع تبعیض و مبارزه با فساد باشد از آن حمایت می‌کنم.
عبدالملکی فردی جوان، پاک و انقلابی است
وی در این دیدار عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را فردی جوان، پاک و انقلابی برشمرد و تاکید کرد: نگاه وی توجه به‌ کارگران و اقشار ضعیف جامعه است.
در پایان این نشست محمدرضا صباغیان اعلام آمادگی کرد که با حضور سایر نمایندگان استان نشستی با اعضای شورای هماهنگی استان برگزار شود تا به تفصیل درخصوص مسائل مربوط به وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در استان یزد و حوزه های انتخابیه بحث و تبادل نظر گردد.
در پایان عملکرد ۶ ماهه و برنامه های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت مطالعه بیشتر و آشنایی هر چه بیشتر با اقدامات وزارتخانه به ایشان داده شد.
۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید