اخبار

امیرعباس دهقانی زاده در نشست خبری هفته کار و کارگر:

۳۰ هزار نفر از جمعیت مهریز را جامعه کارگری تشکیل می‌دهد

۳۰ هزار نفر از جمعیت مهریز را جامعه کارگری تشکیل می‌دهد
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز گفت: ۳۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان را جامعه کارگری تشکیل می‌دهد که در واحدهای تولیدی، صنعتی و کارگاه‌های مختلف اشتغال دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان به نقل از خبرنگار ایرنا، امیرعباس دهقانی‌زاده سه‌شنبه شب به مناسبت هفته کار و کارگر در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان افزود: این افراد در ۴۰۰ تعاونی و یک‌هزار و ۵۲۱ کارگاه کوچک و بزرگ در مشاغل مختلف به تولید و اقتصاد منطقه کمک می‌کنند.
وی نرخ بیکاری شهرستان مهریز را بر اساس آخرین آمار موجود ۱۰ درصد ذکر کرد که برای ایجاد اشتغال مولد، پایدار و مفید با همکاری بخش‌خصوصی و همراهی خوب و پیگیری صاحبان صنایع و کارگاه‌های مختلف امسال به جد اقدام مناسب صورت می‌گیرد.
این مسئول اظهار کرد: در سال گذشته برای کمک به ایجاد اشتغال جوانان و عموم افراد به خصوص در مناطق روستایی بخش مرکزی و در حوزه مشاغل خانگی با همکاری بانک‌های عامل بیش از ۶ میلیارد تومان تسهیلات به افراد دارای شرایط پرداخت که امسال با قوت ادامه دارد.
دهقانی‌زاده بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار و کمک به رونق تولید با توجه به نامگذاری امسال جزو رویکرد و محور اصلی فعالیت این اداره در سال‌جاری است و برای تقویت و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و کم‌آبخواه با همکاری سایر بخش‌ها عنایت خاص صورت می‌گیرد.
به گفته وی، به مناسبت بزرگداشت هفته کار و کارگر در مجموع ۲۰ برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی با همکاری کارگران و حمایت و همراهی کارفرمایان و صنایع و همچنین مسابقات و تجلیل از کارگران با همکاری واحدهای تعاونی‌ها در سطح شهرستان پیش‌بینی و به مرور برگزار می‌شود.
در پایان این نشست خبری به سوالات خبرنگاران در بخش‌های مختلف پاسخ داده شد و پنجم تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه به عنوان هفته کار و کارگر نامگذاری شده است.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

مهریز
مهریز

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید