اخبار

ارتقای فرهنگ کار، راهبرد عملیاتی در وزارت مردم است

ارتقای فرهنگ کار، راهبرد عملیاتی در وزارت مردم است
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: عرصه تولید کشور با تکیه بر توان کارگران عزیز پیش می‌رود و در این فضا ارتقای فرهنگ کار را در راهبردهای عملیاتی خود داریم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،* «محمد چکشیان» در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز، با بیان اینکه تحول‌گرایی همراه با استفاده از تجربیات گذشته از رویکردهای مهم وزارت مردم است، اظهار داشت: بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری باید بستر نقش آفرینی مردم در تحولات اجتماعی و اقتصادی فراهم شود.
وی با تأکید بر وظیفه دولت در فعال‌سازی، فرهنگ‌سازی و تسهیل‌گری فعالیت‌های مردم، گفت: نگاه ما به نیروی کار باید به عنوان سرمایه انسانی باشد، و بتوان بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب امیدآفرینی و نگاه خوشبینانه به آینده را به عنوان کلید قفل‌ها ترویج داد.
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: عرصه تولید کشور با تکیه بر توان کارگران عزیز پیش می‌رود و در این فضا توجه به اهمیت مسائل فرهنگی و اجتماعی مهم است.
چکشیان با اشاره به سه رویکرد مهم معاونت فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: ارتقای سرانه ورزش در جامعه کارگری با توجه به نقش سلامت در جهش تولید مورد توجه ویژه وزارت مردم است.
وی گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه کار و تولید پیش‌نویس سند ارتقای سلامت روان جامعه کار آماده شده است و چشم‌انداز جدیدی در این عرصه را شاهد خواهیم بود.
چکشیان حوزه فرهنگی را دیگر محور اقدامات این معاونت عنوان کرد و افزود: در این حوزه علاوه بر موضوعاتی همچون: شعائر دینی، مناسبت‌های ملی و مذهبی، فرهنگ ایثار و شهادت و ستادهای فرابخشی، به فرهنگ کار توجه ویژه‌ای داریم.
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به جمله رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین موانع تولید، بیش از موانع عملیاتی و مادی، موانع فرهنگی است.
وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان البرز و حضور نخبگان اجتماعی و فرهنگی انتظار داریم در این مسیر پیشگام باشند.
 
۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید