اخبار

ایجاد میز همکاری‌های بین‌المللی برای ۴۵ کشور در حوزه مهارت/ برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی برای ۲۵۰۰ نفر از اتباع خارجی

ایجاد میز همکاری‌های بین‌المللی برای ۴۵ کشور در حوزه مهارت/ برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی برای ۲۵۰۰ نفر از اتباع خارجی
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان آموزش فنی‌و حرفه‌ای با چشم انداز حضور مؤثر در عرصه‌های بین‌المللی ایجاد میز همکاری‌های بین‌المللی برای ۴۵ کشور و ساماندهی ۲۹ سند همکاری بین‌المللی را در دستور کار دارد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «غلامحسین حسینی‌نیا» از ایجاد میز همکاری‌های بین‌المللی برای ۴۵ کشور و ساماندهی ۲۹ سند همکاری بین‌المللی خبر داد.
وی گفت: به منظور گسترش دیپلماسی مهارت و بهره‌مندی از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در این بخش، پیش‌نویس برنامه همکاری مشترک با کشورهای تاجیکستان، نیجر و سوریه تهیه و ارسال شده و یادداشت تفاهم اولیه با کشورهای هند و روسیه در زمینه کارآفرینی و مشاغل نوین به امضا رسیده است.
معاون وزیر کار، برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی برای ۲۵۰۰ نفر از اتباع خارجی و پناهندگان با مشارکت مالی و مؤسسات بین‌المللی را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه ای به این منظور، نشست‌های مشترک با سازمان‌ها و مؤسسات خارجی از جمله موسسه توسعه کارآفرینی هند، جهاد البناء لبنان و سازمان مسابقات فدراسیون روسیه برگزار کرده و ۸ پروژه در حوزه زیرساخت‌های آموزش‌های مهارتی به کمیسیون اروپا و صندوق جمعیت ملل متحد به منظور استفاده از کمک‌های توسعه‌ای تهیه و ارسال کرده است.
 
۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید