اخبار

دعوت دکتر«عبدالملکی» ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری

دعوت دکتر«عبدالملکی» ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری
وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی از قهرمانان المپیک، نخبگان و افراد دارای تجربه در زمینه ورزش دعوت کرد برای ایجاد انگیزه و نشاط برای ورزش کارگران و خانواده هایشان درمجموعه های ورزشی کارگران، حضورفعال و مداوم داشته باشند.
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی، دکتر «حجت الله عبدالملکی»، درنشست صمیمی با بزرگان ورزش و رسانه، ورزش را مهمترین رکن سلامتی جامعه کار و تلاش دانست.
 وی دراین نشست با تاکید براهمیت سلامت جامعه کار و تلاش گفت: بدون شک حضور بزرگان ورزش ایران در جمع خانواده بزرگ ورزش کارگری به رونق بیش از پیش ورزش‌های سلامت محور منجر می شود .
وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی گفت: وزارت مردم درچهاربخش کار، رفاه ، آتیه و اموال مردم به جامعه خدمات مهمی ارائه می کند که با احتساب جامعه ۴۰ میلیونی کارگران و خانواده‌هایشان  نیمی از جمعیت کشو را شامل می شود بنابراین ماموریت بسیار مهمی بر عهده وزارت مردم قرار دارد .
عبدالملکی با تاکید براهمیت سلامت کارگران ادامه داد: هر قدر سلامت کارگران و خانواده شان بیشتر و بهتر تامین شود جامعه ای بالنده و پرنشاط تر خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: بسیارخوشحالم که شما قهرمانان المپیک و نخبگان ورزش کشور برای ورزش کارگران اهمیت قائل هستید و این موضوع مهم بخشی از دغدغه های شماست. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شما پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی از امروز سفیران ورزش کارگری هستید و این گردهمایی ها باید تداوم داشته باشد.
 در این نشست معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی از وضعیت ورزش کارگری  گفت : فدراسیون ورزش کارگری در سال ۹۱ تاسیس شد و امیدوارم در دهه دوم بتوان  قوی ترو با محوریت توسعه سلامت محور به اهداف مهمی که رکن اصلی آن نیروهای کارگری و خانواده هایشان هستند بپردازیم.
«محمد چکشیان» تاکید کرد: سمت و سوی مهم ما توسعه ورزش همگانی است و در این مسیرسندی 3 ساله در حال تدوین داریم تا هدفمند و با برنامه حرکت کنیم.
معاون امورفرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی ادامه داد: امیدوارم با حضوروکمک شما قهرمانان وپیشکسوتان به اهدافمان دست یابیم. 
در این آئین معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: همه باید کمک کنیم تا ورزش های سلامت محور درجامعه کارگری نهادینه شود. باعلاقمندی وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی به طورقطع آینده خوبی در انتظار سلامت کارگران خواهد بود .
در این نشست،«محمد نصیری»، «حسین رضا زاده»، «ذبیح اله پورشیب»،«شهرام هروی»،«کوروش باقری» و«هوشنگ نصیرزاده» حضور داشتند.
«مرتضی فنونی زاده» پیشکسوت فوتبال، «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی، «غلامحسین زمان آبادی» و «غلامعلی پیرایرانی» از پیشکسوتان رسانه، «محمد انصاری» ملی پوش سابق باشگاه پرسپولیس و «ابراهیم شکوری» دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال پیشنهادهایی برای توسعه و تعمیم ورزش کارگری ارائه کردند .
در این نشست نیز جمعی  از افتخار آفرینان المپیک و بزرگان ورزش و رسانه به بیان دیدگاه‌های خود و اهمیت ورزش های سلامت محور و استفاده از پتانسیل بالای ورزش کارگران پرداختند که مورد استقبال دکتر عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت .
 
۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید