اخبار

تجلیل از مادران شهیدان فلاح و شورکی به مناسبت هفته زن

تجلیل از مادران شهیدان فلاح و شورکی به مناسبت هفته زن
فلاحتی: مادران شهدا در هشت سال دفاع مقدس نقش عظیم و بزرگی را ایفا نمودند و در واقع رهروان راستین فاطمه زهرا(س) هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به مناسبت هفته زن و گرامیداشت مقام شامخ مادر، با مادران شهیدان شورکی و فلاح دیدار و گفتگو کرد.
وی در این بازدید روز مادر را به اسوه های صبر و استقامت تبریک گفت و افزود: مادران شهدا در هشت سال دفاع مقدس نقش عظیم و بزرگی را ایفا نمودند و در واقع رهروان راستین فاطمه زهرا(س) هستند.
فلاحتی با بیان اینکه در آستانه چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم خاطرنشان کرد: استقامت و پایداری نظام جمهوری اسلامی قطعا به پشتوانه مادران، همسران و خواهران شهدا محقق شده است چرا که آنها با تربیت حسین گونه فرزندانشان و ایثار و گذشت از ثمره های زندگیشان به انقلاب یاری رساندند.
پدر شهید علی شورکی در این دیدار گفت: علی 27 اسفند 1345 در تهران به دنیا آمد. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و 25 مهر 1363 با سمت فرمانده دسته شناسایی در کوشک بر اثر اصابت ترکش خمپاره به دست و پا، شهید شد. پیکر او را در گلزای شهدای خلدبرین یزد به خاک سپرده شده است.
پدر و مادر شهیدان فلاح مهرجردی نیز در این دیدار گفتند: محمدحسن در 15 آبان 1339 در میبد به دنیا آمد. دانشجوی سال دوم کارشناسی در رشته عمران بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. نوزدهم تیرماه 1359 در خرمشهر به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یاد بود او در گلزار شهدای امامزاده خدیجه خاتون شهرستان میبد قرار دارد. علیرضا نیز5 فروردین 1348 در خرمشهر به دنیا آمد. دانش آموز دوم متوسطه در رشته ریخته گری بود. به عنوان بسیجی به جبهه رفت. 22 اسفند 1363، در هورالهویزه به شهادت رسید. پیکرش را 27 روز بعد در امامزاده خدیجه خاتون به خاک سپردیم.
۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید