اخبار

​کریمی بیرانوند در هرمزگان: هزینه پایین و بهره وری بالا، مزیت مشاغل خانگی است

​کریمی بیرانوند در هرمزگان: هزینه پایین و بهره وری بالا، مزیت مشاغل خانگی است
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از کارگاه نقشینه در هرمزگان گفت: بسته های توسعه بازار مخصوص هر استان در حال تدوین است و با نظر فعالین کسب و کار هر استان به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ، محمود کریمی بیراوند گفت: از مزایای مشاغل خانگی، هزینه پایین و بهره وری بالای آنها و  حداکثر استفاده  از زمان است.
وی با اشاره به دیگر مزیت های مشاغل خانگی گفت:  این تولید کنندگان همزمان در خانه و بیرون، در حال فعالیت هستند و این خود، باعث تمایز این شغل از بقیه شغل ها است.
در ادامه مژگان دادی پور، رییس اتحادیه فرشبافان و پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: ۳هزار بافنده زیر مجموعه این کارگاه داریم و با قرار دادن مواد اولیه در اختیار آنان، کار تولید فرش را انجام می دهند.
وی در خصوص مشکلات بافندگان گفت: عمده مشکل این صنف بازار فروش است و اگر بتوانیم بازار خارجی را احیا کنیم می توانیم تعداد مشاغلین این حوزه را چندین برابر کنیم در حال حاضر ۲۰ نفر به صورت متمرکز و ۸۰ نفر به صورت غیر متمرکز در این کارگاه فعالیت دارند.

 
۲۷ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید