اخبار

مدیرکارآفرینی و اشتغال استان یزد:

پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان یزد/ افزایش 700 درصدی پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی نسبت به سال قبل

پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان یزد/ افزایش 700 درصدی پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی نسبت به سال قبل
فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: طی 10 ماهه سالجاری 20 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به طرحهای مشاغل خانگی در استان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: آیت اللهی با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از راه‌های درآمد و تامین معیشت خانوارها است اظهار کرد: طی 10 ماهه سال جاری به 570 طرح مشاغل خانگی مبلغ 20میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی کل اعتبار ابلاغ شده سالجاری به مشاغل خانگی استان را 30 میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با پیگیری های به عمل آمده سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی از 4 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال1399 به 30 میلیاردو400میلیون تومان در سال 1400 افزایش یافت که افزایشی معادل700درصدی داشته است.
مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: با اجرای صحیح سیاست های ابلاغی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، تعداد 800 مجوز مشاغل خانگی در سطح استان صادر شده است.
آیت اللهی به سهم اشتغال ایجاد شده این طرحها در استان اشاره کرد و افزود: در 10 ماهه سال جاری مبلغ 20 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی استان پرداخت شده، که با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد 750 فرصت شغلی جدید در استان فراهم گردیده و مابقی تسهیلات نیز از سوی بانکها در حال پرداخت است.
آیت اللهی در خاتمه کسب و کار و مشاغل خانگی را یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد دانست و گفت: این نوع کسب و کارها راهکار مناسبی برای توسعه اشتغال های خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما به دلیل بازار نامناسب نمی توانند جذب بازار کار شوند.
۲۷ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید