اخبار

محمدرضا فلاحتی در بازدید از شرکت کاشی یزد سرام تفت:

استان یزد با کمبود نیروی ماهر، نیمه ماهر و کارگر ساده روبرو است

استان یزد با کمبود نیروی ماهر، نیمه ماهر و کارگر ساده روبرو است
فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:نبود نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و کارگر ساده مشکلی است که استان های صنعتی مانند یزد با آن روبرو هستند و از طرفی متاسفانه برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک بالا چون مهارت خاصی را یاد نگرفته اند، توانایی ورود به بازار کار را ندارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ محمدرضا فلاحتی سرپرست این اداره کل از شرکت کاشی یزد سرام تفت بازدید کرد.
وی در این بازدید از همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان تفت با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان تقدیر کرد و گفت: شهرستان تفت یکی از بی حاشیه ترین شهرستانها در زمینه روابط کارگری و کارفرمایی است که نشان از ارتباط خوب دستگاه های اجرایی تفت با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دارد.
فلاحتی تصریح کرد: خدمت رسانی بهتر به جامعه هدف که همان کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان و تعاونگران هستند نیاز به همکاری تمام دستگاه های اجرایی دارد.
وی با اشاره به کمبود نیروی کار در اکثر شهرستان های استان افزود: نبود نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و کارگر ساده مشکلی است که استان های صنعتی مانند یزد با آن روبرو هستند و از طرفی متاسفانه برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک بالا چون مهارت خاصی را یاد نگرفته اند، توانایی ورود به بازار کار را ندارند.
فلاحتی در این خصوص ادامه داد: کمبود نیروی کار باعث شده نیروهایی که توسط یک کارفرما در طول سالها آموزش دیده اند، توسط کارفرماهای دیگر به بهانه های حقوق بالاتر و مزایای بیشتر جذب شوند. حفظ نیروی کار توانمند منوط به نکاتی است که باید از سوی کارفرمایان عزیز رعایت شود.
این مقام مسئول استانی نیروی انسانی را مهمترین مولفه تولید دانست و خاطرنشان کرد: بالاترین تکنولوژی و امکانات بدون حضور نیروی انسانی کارایی ندارند و باید با برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های مهارتی، اجتماعی و فرهنگی در افزایش آگاهی و نشاط جامعه کارگری تلاش کنیم.
وی از افتتاح مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران شهرستان تفت با شکل و شمایل جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: با افتتاح مجموعه ورزشی کارگران، جامعه کارگری می توانند از این امکانات در جهت نشاط و سلامت جسم و روح خود و خانواده هایشان استفاده کنند.
۲۵ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۰۷
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید