اخبار

محمدرضا فلاحتی در هشتمین نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

تحقق رشد اقتصادی 8/3 درصدی استان در سال آینده با ایجاد و تقویت تعاونی ها صورت می گیرد+ گزارش تصویری

تحقق رشد اقتصادی 8/3 درصدی استان در سال آینده با ایجاد و تقویت تعاونی ها صورت می گیرد+ گزارش تصویری
محمدرضا فلاحتی: برای تحقق اشتغال و کاهش آمار بیکاری راهی جز رفتن به سمت حوزه تعاون نداریم. تحقق رشد اقتصادی 8/3 استان در سال آینده با ایجاد و تقویت تعاونی ها صورت می پذیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: هشتمین نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با حضور فاطمی استاندار و مدیران شورای هماهنگی در سالن کوثر استانداری برگزار شد.
محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست گفت: شورای هماهنگی مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای تبادل نظر و همکاری نزدیک دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ماهیانه برگزار می شود که امیدواریم این شورا با حضور مسئولین ارشد استانی نیز شکل بگیرد تا بتوان مسائل و مشکلات جامعه هدف این دستگاه ها سریعتر و بهتر حل و فصل شود.
وی با بیان اینکه در استان بیش از 3 هزار شرکت تعاونی فعال داریم گفت: برای تحقق اشتغال و کاهش آمار بیکاری راهی جز رفتن به سمت حوزه تعاون نداریم. تحقق رشد اقتصادی 8/3 درصدی استان در سال آینده با ایجاد و تقویت تعاونی ها صورت می پذیرد.
فلاحتی با تاکید براینکه با دقت در آمار بیمه شدگان اجباری استان می توانیم به تحلیل ها و قضاوت های صحیح نسبت به بحث اشتغال، سرمایه گذاری و مهاجرت در استان پرداخت گفت: طرح زیست بوم ملی اشتغال و اکوسیستمی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اشتغال استان تعریف کرده است باید با حضور هیأتی اندیشه ورز و نشست هایی که با حضور استاندار برگزار می شود، این طرح ها نیز مطرح شود تا گام های هماهنگ و یکپارچه در زمینه اشتغال استان برداشت.
وی با بیان اینکه بیشترین بیکاری استان از ناحیه فارغ التحصیلان دانشگاهی است خاطرنشان کرد: اداره کل فنی و حرفه ایی می تواند مهارت های متناسب و مبتنی بر نیاز بازار اشتغال استان را در راس برنامه های خود قرار دهد و نیروهای مورد نیاز بازار کار استان را تامین کند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه چندین بانک زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد که در استان هم فعال هستند گفت: واحدهای تولیدی که زیرنظر این وزارتخانه در استان فعال هستند با پیگیری مسئولین استان باید بخشی از مبالغ مالی خود را در بانک های استان قرار دهند تا در این زمینه بتوان برای اشتغال و مسائل مهم دیگر از طریق سپرده ها به متقاضیان تسهیلات ارائه کرد.
در این نشست اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، اداره کل بهزیستی، اداره کل تامین اجتماعی، مدیریت درمان تامین اجتماعی، بانک رفاه، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید، صندوق بازنشستگی کشور و صندوق عشایر و روستایی از اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۴
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید