اخبار

محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

گسترش مشاغل خانگی راهکاری برای بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی است

گسترش مشاغل خانگی راهکاری برای بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی است
فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: برای بهبود وضعیت اشتغال و بیکاری برنامه‌هایی از جمله گسترش مشاغل خانگی برای بیکاران فارغ التحصیل پیشنهاد شد که افراد مهارت‌های لازم را کسب و صدور مجوز‌های مشاغل خانگی هدفمند در این حوزه صورت بگیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست اقتصادی، اشتغال وسرمایه گذاری استان گفت: بررسی گزارش اقتصادی و اشتغالزایی روستاها‌ی شهرستان بهاباد و بررسی تحلیلی از آمار بیکاران استان یزد دو دستور کار کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان بود.
وی افزود: طرح‌های اشتغالزایی روستاهای ده جمال، رحیم آباد، آریج و کموئیه بهاباد مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد تا با تهیه یک نقشه راه کامل این روستا‌ها و روستا‌های دیگر استان در مدت سه سال به یک نقاط شفاف و روشنی رسید.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: نرخ بیکاری استان ۱۳ و ۶ دهم درصد است که بیشتر آن مربوط به بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی است که باعث افزایش نرخ بیکاری استان شده است.
فلاحتی افزود: برای بهبود وضعیت اشتغال و بیکاری برنامه‌هایی از جمله گسترش مشاغل خانگی برای بیکاران فارغ التحصیل پیشنهاد شد که افراد مهارت‌های لازم را کسب و صدور مجوز‌های مشاغل خانگی هدفمند در این حوزه صورت بگیرد.
وی همچنین به رونمایی سامانه جامع کاریابی به عنوان یک سامانه متمرکز و ملی در آخرین نشست شورای عالی اشتغال کشور اشاره کرد و افزود: کارفرمایان می‌توانند فرصت‌های شغلی را در این سامانه ثبت و کارجویان یا فارغ التحصیلان هم سوابق خودشان را در این سامانه بارگذاری می‌کنند و کاریابی‌های فعال استان هم حلقه واسط بین کارفرما و کارجویان شوند تا این ارتباط شکل بگیرد.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزاری نمایشگاه فرهنگ کار با محوریت اجرایی مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی به همت شرکت شتاب دهنده پیشگامان کویر استان هم را از دیگر برنامه برای بهبود وضعیت اشتغال استان نام برد.
کشورشاهی مدیرعامل شرکت شتابدهنده پیشگامان کویر استان یزد هم در این راستا گفت: این نمایشگاه یک ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان و افراد صاحب ایده ایجاد می‌کند.
۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید