اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع مسئولین ایمنی شهرستان ابرکوه:

مسئولین ایمنی وظیفه صیانت از سلامت جسمی و روحی کارگران را برعهده دارند

مسئولین ایمنی وظیفه صیانت از سلامت جسمی و روحی کارگران را برعهده دارند
محمدرضا فلاحتی: مسئولیت سنگین و خطیری برعهده مسئولین ایمنی شرکت هاست؛ نقش شما به عنوان فردی که باید از حوادث و رخدادهای ناگوار برای کارگران پیشگیری کند از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست مسئولین ایمنی واحدهای تولیدی شهرستان ابرکوه با حضور محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.
محمدرضا فلاحتی در این نشست با اشاره به جایگاه و اهمیت کار مسئولین ایمنی در واحدهای تولیدی گفت: مسئولیت سنگین و خطیری برعهده مسئولین ایمنی شرکت هاست؛ بعد از مدیران عالی که باید سیاستگذاری اصلی را انجام دهند، نقش شما به عنوان فردی که باید از حوادث و رخدادهای ناگوار برای کارگران پیشگیری کند از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه سلامت نیروی انسانی به عنوان مولفه اصلی تولید بشمار می آید خاطرنشان کرد: کارفرمایان هم باید به نقش مسئولین ایمنی واقف باشند و ابزار و امکانات لازم را برای آنها تهیه کنند و مواردی که مسئول ایمنی به آنها گوش زد می کند را رفع نمایند.
فلاحتی رسالت ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی را صیانت از نیروی کار، حمایت از تولید و جامعه کار و تلاش عنوان نمود و گفت: هرگونه آموزشی که باید مسئولین ایمنی در راستای حفظ و صیانت از نیروی کار ببینند را آمادگی داریم در استان با حضور مدرسان خبره برگزار کنیم.
وی برگزاری دورهمی و نشست مسئولین ایمنی برای تبادل تجربیات، اطلاعات و دانش را امری ضروری برشمرد و بر اجرای آن تاکید و تصریح کرد: اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح استان از چنین نشستی هایی حمایت می کند و همچنین از تمامی مسئولین ایمنی که بر وظایف محوله بر دوشان اهتمام می ورزند نیز تمام قد دفاع و حمایت می کند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه صحبت های خود افزود: اگر کارفرمایی نسبت به مسائلی که از طرف مسئولین ایمنی مطرح می شود کاهلی می کند، کافی است به اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل کنید تا ما با تعاملی که با کارفرما برقرار می کنیم، این مسائل را حل نماییم.
وی ادامه داد: حفظ و صیانت از سلامت جسمی و روحی کارگران باعث بالا رفتن راندمان تولید می شود که نتیجه آن به نفع کارفرماست.
فلاحتی در پایان با بیان اینکه مسئولین ایمنی یار و همراه این اداره در واحدهای تولیدی هستند گفت: شما اگر یک واحد موفق، نمونه و موثری در شهرستان داشته باشید نتیجه آن موفقیت شهرستان است و خروجی آن در پایان به نفع مردم است.
۹ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید