اخبار

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: افزایش بازدهی سرمایه گذاری ها، یکی از سیاست های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل ناترازی صندوق هاست/ اتهامات بی اساس علیه برخی مدیران متخصص و جهادی وزارت مردم، خللی در حرکت کلی ما ایجاد نخواهد کرد

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: افزایش بازدهی سرمایه گذاری ها، یکی از سیاست های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل ناترازی صندوق هاست/ اتهامات بی اساس علیه برخی مدیران متخ
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کاهش تعداد بیمه پردازان و افزایش تعداد مستمری بگیران، باعث ناترازی جدی صندوق های بازنشستگی شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «احمد خانی نوذری»، معاون امور اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به برخی مشکلات موجود در برخی صندوق ها بیان کرد: یکی از سیاست های اصلی حل ناترازی صندوق ها، افزایش بازدهی سرمایه گذاری هاست.
خانی نوذری ادامه داد: در سال های گذشته علاوه بر محیط پرنوسان اقتصادی ایران، شاهد تغییرات جدی در ساختار جمعیتی ایران بوده ایم که علت اصلی چالش های صندوق های بازنشستگی است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق های بازنشستگی به دلیل واگذاری بنگاه ها به آنها به جای پرداخت نقدی دیون دولت، تبدیل به بزرگترین بنگاه های اقتصادی ایران شده اند، افزود: با سیاست گذاری های واحد و یکپارچه  چهار صندوق بازنشستگی فولاد، کشوری، بیمه اجتماعی روستایی وعشایری و سازمان تامین اجتماعی که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند می توان به تکمیل زنجیره ای ارزش و افزایش سود آوری دست یافت.
وی با اشاره به  نامگذاری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زادیی ها گفت: دو راهبرد اساسی معاونت اقتصادی وزارت مردم، افزایش بازدهی سرمایه گذاری و شفافیت در بنگاه های اقتصادی صندوق های بازنشستگی تابعه وزارتخانه است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این دو راهبرد اساسی معاونت با همکاری اداره کل امور بین الملل با هدف توسعه صادرات و همکاری با اداره کل بازرسی با هدف افزایش نظارت و شفافیت پی گیری می شود. 
خانی نوذری افزود: برای رسیدن به این اهداف اساسی، میزهای تخصصی حمل و نقل، نفت و انرژی، سیمان، گردشگری، ICT و ... باهدف تکمیل زنجیره ارزش و سیاست گذاری واحد و یکپارچه و هم افزایی بنگاه ها تشکیل می شود.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون با هدف توسعه صادرات، نشست های متعددی با سفرای کشورهای مختلف در ایران برگزار شده است که این مسیر ادامه خواهد داشت.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به برخی تخریب ها و انتشار اخبار کذب و اتهامات علیه برخی از مدیران توانمند و خدوم مجموعه این وزارتخانه تاکید کرد: از زمان روی کار آمدن دولت انقلابی و مردمی آیت الله رئیسی و همچنین استقرار تیم متخصص در مجموعه وزارت مردم شاهد حجمی از تخریب ها، دروغ پراکنی ها و اتهامات بی اساس علیه اقدامات مردمی و انقلابی و جمعی از مدیران متخصص، خدوم و جهادی به ویژه مدیرکل امور بین الملل این وزارتخانه بوده ایم.
وی ادامه داد: بستر انتشار این اخبار جعلی نیز برخی فیک نیوزهای مواجب بگیر هستند که بدون هویت مشخص روزانه به اتهام زنی به مجموعه های مختلف مشغول هستند؛ ریشه عمده این تخریب ها نیز کوتاه شدن دست گردانندگان فیک نیوزها از منافعی است که از بنگاه های اقتصادی تابعه این وزارتخانه بهره مند میشدند و اکنون در وزارت مردم این دست اندازی ها قطع شده است.
خانی نوذری تاکید کرد: طبیعتا مسیر و حرکت کلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه های مختلف از جمله شفافیت، مبارزه با فساد و پیشبرد اهداف بلند مدت به ویژه در حوزه بین الملل نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه با سرعت بیشتری در این مسیر قدم برخواهیم داشت.
وی در پایان گفت: به جد معتقدیم این تخریب ها و اتهامات ذره ای در مسیر حرکت کلی وزارت مردم تعلل ایجاد نخواهد کرد.
 
۵ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید