اخبار

گزارش سفر مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یزد

گزارش سفر مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یزد
مهدی مسکنی در سفر خود به استان یزد ضمن بازدید از چندین طرح تعاونی این استان، با حضور در میز ارتباطات مردمی، پاسخگوی مسائل و درخواست های تعاونگران یزدی بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ مهدی مسکنی معاون امور تعاون مقام عالی وزارت در روز نخست حضور خود در این استان از شرکت تعاونی شتابدهنده پیشگامان بازدید کرد.
شرکت تعاونی شتابدهنده نوآوری پیشگامان در سال1396 با حمایت و پشتیبانی گروه تعاونی پیشگامان (بزرگترین تعاونی فعال در حوزه ICT کشور) باهدف تسهیل در روند رشد استارتاپ ها و همچنین تسهیل شرایط جهت راه اندازی و کمک به موفقیت کسب و کار استارتاپ ها ایجاد شده است.
در حال حاضر مجموعه شتابدهنده برای 12 نفر بصورت مستقیم و برای 200 نفر دیگر نیز بصورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
در ادامه مهدی مسکنی از شهرک در حال تاسیس نساجی مریم آباد بازدید کرد. شهرک تعاونی نساجی مریم آباد در زمینی به مساحت 49 هکتار با هدف انتقال کارگاه های مزاحم شهری و خانگی طبق مصوبه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 88 برای استقرار بیش از 560 واحد شرکت تعاونی تولیدی نساجی مورد تایید قرار گرفت؛ مجری این طرح بنیاد توسعه و کارآفرینی استان یزد می باشد.
شرکت تعاونی پیشگامان عصر ارتباطات مقصد بعدی مسکنی بود. این شرکت که در شهرک صنعتی یزد واقع شده است برای 200 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده و با بهره گیری از مجهزترین و پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا در سه حوزه تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی، صنایع روشنایی فوق کم مصرف و صنایع الکترونیک مبتنی بر فناوری RFID انجام فعالیت می کند.
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان نخستین روز حضور خود در یزد با روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان های استان یزد دیدار و گفتگو کرد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین روز سفر خود به پایتخت تعاون کشور از 3 شرکت تعاونی در شهرستان های اشکذر، تفت و یزد بازدید بعمل آورد.
شرکت تعاونی سیرنگ که در شهرستان اشکذر واقع شده در سال 1373 با 9 نفر عضو به ثبت رسید و هم اکنون زمینه ایجاد اشتغال مستقیم برای 570 نفر و غیرمستقیم حدود 3 هزار نفر را فراهم کرده است.
این شرکت تولیدکننده انواع نخ پلی استر و پلی پروپیلن و انواع دوک مقوایی و پلاستیکی با ظرفیت 83 هزار و 830 تن در سال به عنوان بزرگترین واحد ذوب ریسی و تامین کننده مواد اولیه بافندگان استان یزد و یکی از مهم ترین قطب های نساجی خاورمیانه مطرح می باشد که محصولات خود را به کشورهای ترکیه, عراق ارمنستان نیز صادر می کند.
عمارت خانه پدری یزد دیگر طرح تعاونی بود که توسط معاونت تعاون وزارت متبوع مورد بازدید قرار گرفت. این عمارت که قسمت رستوران آن فعال است در سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرد که هم اکنون 57 هزار نفر عضو دارد. در عمارت خانه پدری که به صورت رستوران دائر بود، برای 11 نفر به صورت مستقیم و 50 نفر نیز بصورت فصلی و غیر مستقیم شغل ایجاد شده بود که با توجه به شیوع کرونا وتعطیلی رستوران ها این شرکت تعاونی لطمات فراوانی دید.
مسکنی در آخرین بازدید خود از تعاونی های استان سری هم به شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی شهرستان تفت زد و از نزدیک با فعالیت های این شرکت آشنا شد.
وی همچنین در ادامه با حضور در میز ارتباطات مردمی پاسخگوی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه تعاون مردم شریف یزد بود.
۱ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۳۶
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید