اخبار

بازدید معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح های اشتغالزای یزد

بازدید معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح های اشتغالزای یزد
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت متبوع که با توجه به سفر ریاست محترم جمهور به عنوان نماینده وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی به یزد سفر کرده بود از چندین طرح اشتغال روستایی و پشتیبان مشاغل خانگی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ محمود کریمی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال به همراه رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور در سفر خود به استان یزد از چندین طرح مشاغل روستایی و پشتیبان مشاغل خانگی بازدید کرد.
وی در ابتدا از طرح دستگاه اتوماتیک شستشوی فرش واقع در اکرم آباد بازدید کرد. این طرح با نام پویا پازیریک ایساتیس مشغول به فعالیت بوده و جزو طرح های روستایی محسوب می شود؛ این طرح برای 35 نفر بطور مستقیم و برای 30 نفر دیگر نیز بصورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
کریمی در ادامه سری به روستای فهرج زد و از طرح گلخانه سبزی و سیفی جات این روستا بازید و در جریان مشکلات پیش روی این طرح قرار گرفت. در راستای اجرای این طرح 16 نفر بطور مستقیم مشغول به کار شده اند.
طرح پرورش گوسفند داشتی واقع در ارنان مهریز آخرین طرح روستایی بود که از سوی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال بازدید شد. این طرح نیز در ابتدای کار بوده و در صورت راه اندازی برای 26 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد می شود.
محمود کریمی در ادامه به همراه رحیم سرهنگی از دو طرح بعنوان پشتیبان مشاغل خانگی نیز بازدید بعمل آوردند. طرح کارگاه قالی بافی فرش سعید پور که برای حدود 30 نفر در کارگاه بصورت متمرکز و 40 نفر در منزل شخصی بصورت غیر متمرکز ایجاد اشتغال کرده است. مشکل بیمه قالی بافان و نبود تجهیزات استاندارد کافی از جمله مشکلاتی بود که از سوی مدیریت کارگاه مطرح شد.
دیگر طرح پشتیبان مشاغل خانگی که توسط معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بازدید قرار گرفت، در رشته سفالگری سنتی فعالیت می کند؛ این طرح نیز که برای 10 نفر ایجاد اشتغال کرده، بیمه را مهمترین مشکل عنوان کرد.
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۹
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید