اخبار

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یزد:

سیاست حداکثری توسعه مجوزکاریابی ها را در راس برنامه هایمان داریم

سیاست حداکثری توسعه مجوزکاریابی ها را در راس برنامه هایمان داریم
براساس زیست بوم، فرهنگ و تمدن کشور ما باید مدل های کاریابی ها را توسعه دهیم. کاریابی های که قدرت رقابت و اثرگذاری بیشتری داشته باشند رشد می کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست کارآفرینان، مدیران مراکز مشاوره، مسئولین کانون کارآفرینی، مدیران کاریابی ها و متولیان کارآفرینی استان یزد با محمود کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و رحیم سرهنگی مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
کریمی بیرانوند با بیان اینکه از دل کارگروه ها مشکلات می جوشد و حل می شود گفت: فعالیت در بحث اشتغال مربوط به همه هست. آحاد جامعه باید اشتغال و معضل بیکاری را حل کنند. همه باید دور میز بنیشنیم که بیکاری حل شود. اگر قرار بود با تسهیلات مشکل اشتغال حل شود در این مدت حل شده بود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال با تاکید براینکه ناامید از پیشرفت نیستیم گفت: علیرغم انباشت مشکلاتی که در کشور به وجود آمده است وقتی مسئولیت را پذیرفته ایم، امیدی برای حل مساله داشته و اعتقاد داریم که می شود مسائل را حل کرد؛ اگر مسائل و مشکلات زیاد است ظرفیت ها، تکنولوژی و نوآوری نیز زیاد است که باعث می شود ما ناامید نباشیم.
وی با اشاره به زیست بوم اشتغال خاطرنشان کرد: کارآفرینان و مشاوران و متخصصان مدل زیست بوم ملی اشتغال را مطالعه و نقد کنند. پشت این الگوریتم تجربه و دانش وجود دارد و مدام روی آن کار می شود.
معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود گفت: در مباحث تولید نباید بر دادن مجوز متمرکز شویم؛ انرژی باید بر روی مشاوره و نظارت گذاشته شود.
وی سیاست رسمی خود در بحث کاریابی ها را رفع انحصار از آنها برشمرد و گفت: هرکس دوست دارد و می تواند کاریابی انجام دهد بدهد ولی قاعده کار را ما مشخص می کنیم. سیاست حداکثری توسعه مجوزکاریابی ها را در راس برنامه هایمان داریم. این به معنی تقویت کاریابی‌هاست نه تضعیف آنها. همه کسانی که یک سری ویژگی دارند مانند مساجد، سازمان های مردم نهاد، کارآفرینان و... می توانند کاریابی انجام دهند.
کریمی بیرانوند ادامه داد: در صورتی که همه در این زمینه مشغول به کار شوند؛ کاریابی هایی که کارتخصصی انجام می دهند موفق تر عمل می کنند و بیشتر دیده می شوند.
وی با اشاره به اینکه بیش از 15 مدل کاریابی در دنیا وجود دارد تصریح کرد: براساس زیست بوم، فرهنگ و تمدن کشور ما باید مدل های کاریابی ها را توسعه دهیم. کاریابی های که قدرت رقابت و اثرگذاری بیشتری داشته باشند رشد می کنند.
معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان ساخت: تمام توان خود را به کار می گیریم که با کاریابی های خارجی که بحث نخبگان و مهاجرت آنها را دنبال می کنند برخورد کنیم. نخبگان گنجینه این کشور هستند. هیچ سرمایه ای به اندازه سرمایه انسانی در اقتصاد مهم نیست.
۲۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید