اخبار

مهدی مسکنی معاون امور تعاون:

برای دست یافتن به اقتصاد مطلوب هیچ راهی نداریم که به مردم پناه ببریم

برای دست یافتن به اقتصاد مطلوب هیچ راهی نداریم که به مردم پناه ببریم
اگر می خواهیم با فقر مبارزه کرده و اشتغال ایجاد کنیم؛ هیچ راهی نداریم که به این مدل پیشرفته در اسلام که همان تعاون است روی بیاوریم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با روسای شهرستانی ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد حضور یافت.
معاون امور تعاون در این دیدار یزد را پایتخت تعاونی های ایران دانست و گفت: سرمایه تعاونی ها که در استان یزد مستقر هست 96 هزارمیلیارد تومان است که این نشان از فرهنگ غنی یزدی ها دارد.
وی با بیان اینکه از قدیم یزد را به قنات، قنوت و قناعت می شناختند افزود: سبک کاری، زندگی و عبودیت یزدی ها در اینها تعریف شده است و این همبستگی نشان می دهد که این سرمایه گذاری در بخش تعاون خیلی بزرگ است و می شود کارهای بزرگی انجام داد به شرط اینکه فرهنگ تعاون نهادینه شود.
مسکنی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بحث سهم 25 درصد بخش تعاون در اقتصاد تاکید کرد: هر آنچه در مرکز تصمیم گیری می شود بدون مجاهدت نیروهای استانی و صف محقق نمی شود.
وی ضمن بیان اینکه هدفی را نشانه گیری کردیم که باید آن را انجام دهیم و آن تحقق 25 درصد سهم تعاون در حوزه اقتصاد با تمام مشکلات و گرفتاری هایی است تصریح کرد: نظام سرمایه و پولی ایران دچار گرفتاری است ولی تعاونی ها کمتر دچار مشکل شده اند. تعاونی ها به دلیل همبستگی که بین آنها وجود دارد کمتر دچار ریزش شده اند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر می خواهیم با فقر مبارزه کرده و اشتغال ایجاد کنیم؛ هیچ راهی نداریم که به این مدل پیشرفته در اسلام که همان تعاون است روی بیاوریم.
وی اضافه کرد: دو باشگاه بزرگ اسپانیا یعنی بارسا و رئال تعاونی هستند و اعضا تعاونی تماشاگران آنها هستند. مدلی که برای نجات تیم های استقلال و پرسپولیس می توان تعریف کرد.
مسکنی در ادامه تاکید کرد: تعاون از فرهنگ غنی کشور و دین مبین اسلام برآمده است و یزد مرکز آن هست که باید از این فرهنگ صیانت کنیم.
وی با تاکید براینکه خیلی از کشورهای بزرگ دنیا در بستر تعاونی اقتصادشان را دگرگون کرده اند گفت: ده هزار تعاونی مسکن در کشور داریم که 500 عدد آن مساله دار دارند ولی به خاطر آنها 9500 تعاونی دیگر را زیر سوال می بریم و مشکلات به وجود آمده برای آن تعداد تعاونی مشکل دار هم به عدم نظارت و دخالت بی مورد ادارات بر می گردد که به علت کمبود منابع و نیروی انسانی و ... کنترل به موقع انجام نداده اند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تصریح کرد: برای دست یافتن به اقتصاد مطلوب هیچ راهی نداریم که به مردم پناه ببریم. با توسعه بخش تعاون می توان برای عده زیادی فرصت اشتغال ایجاد کرد همان طور که در یزد 250 هزار نفر در تعاونی های آن کار می کنند.
۲۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید