اخبار

افتتاح دفتر مشاوره و هدایت شغلی در دانشکده فنی شریف ابرکوه

افتتاح دفتر مشاوره و هدایت شغلی در دانشکده فنی شریف ابرکوه
در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه فنی و حرفه ای و کانون انجمن‌های صنفی کاریابیها ، طی مراسمی مرکز مشاوره شغلی و کاریابی در دانشکده فنی و حرفه ای شریف ابرکوه استقرار و آغاز بکار کرد.

افتتاح دفتر مشاوره و هدایت شغلی در دانشکده فنی شریف ابرکوه
افتتاح دفتر مشاوره و هدایت شغلی در دانشکده فنی شریف ابرکوه به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه؛ در این مراسم ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بر شکل گیری ارتباط موثر صنعت و دانشگاه و ایجاد آموزش در محیط واقعی کار(صنایع و صنوف) تاکید و خاطر نشان کرد: ایجاد فضایی در محیط صنایع جهت گذراندن بخشی از درس های عملی دانشجویان منجر به ارتقاء دانش و مهارت های مورد نیاز بازار کار شده و می‌توان زمینه اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان در بنگاههای اقتصادی را نیز فراهم آورد.
وی افزود: کارآمدی فارغ التحصیلان دانشگاهی مستلزم کسب مهارت و توانمندی است و قطعا فراتر از آن چیزی است که در محیط درس و کلاس دانشگاه آموزش داده شده است زیرا همواره فاصله بین آموخته های دانشگاهی و آنچه در محیط واقعی کار و اشتغال در بازار کار مورد نیاز است موجب شده است دانش آموختگان دانشگاهی نتوانند در بازار کار، شغل مناسب خودشان را پیدا کنند.
زارع با اشاره به طرح کارورزی ادامه داد : این طرح امکان و فرصتی برای آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کار محسوب می شود که نه تنها باعث افزایش قابلیت های آنان برای اشتغال در آینده می شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می دهد تا بتوانند بهتر به علاقمندی ها و گرایش های خود در زمینه های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند.
تولایی معاون فرماندار با مهم برشمردن آموزش های مهارتی اظهار داشت: اکنون لزوم ارتباط و هماهنگی آموزش‌های مهارتی با نیازهای بازار کار و تلفیق آموزش با کار بیش از پیش احساس می گردد؛ لذا انتظار می رود برنامه‌ریزان آموزش‌های مهارتی و فنی حرفه ای تلاش نمایند تا در این خصوص به نحو مطلوب برنامه‌ریزی کرده و در سطح وسیع آن را اجرا کنند.
دفتر مشاوره و هدایت شغلی به نمایندگی کاریابی کویر در محل دانشکده فنی و حرفه‌ای شریف ابرکوه افتتاح و آغاز به کار کرد.
این مراسم با حضور تولایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، زارع رئیس اداره تعاون کار ، رئیس و معاونین دانشکده فنی شریف و آقایی مدیرداخلی کاریابی کویر در محل دانشکده فنی شریف ابرکوه برگزار شد.

افتتاح دفتر مشاوره و هدایت شغلی در دانشکده فنی شریف ابرکوه
افتتاح دفتر مشاوره و هدایت شغلی در دانشکده فنی شریف ابرکوه

۱۸ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید