اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در بازدید از دو واحد تولیدی کوچک:

حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و مشاغل خانگی راه برون رفت از مشکل بیکاری است

حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و مشاغل خانگی راه برون رفت از مشکل بیکاری است
رونق مشاغل خانگی و حمایت از واحدهای تولیدی کوچک در بخش های خدمات، صنعت و کشاورزی می تواند مشکل بیکاری در بخش فارغ التحصیلان دانشگاهی و بانوان را کاهش دهد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ محمدرضا فلاحتی سرپرست این اداره کل از دو طرح اشتغالزا در شهرستان های یزد و تفت بازدید و با مدیران عامل آنها دیدار و گفتگو کرد.
فلاحتی در خصوص طرح تولید و بسته بندی مواد غذایی بی بی گفت: این طرح که در شهرستان تفت واقع شده است از محل تفاهم نامه فی مابین صندوق کارآفرینی امید و وزارت متبوع (تصکا) مورد تایید قرار گرفته و با تسهیلاتی به مبلغ 5 میلیارد ریال در سه شیفت کاری در هر شیفت برای 6 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.
سرپرست اداره کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان یزد در بازدید از شرکت سی نور یزد نیز اظهار کرد: این شرکت با اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت در زمینه تولید لامپ ال ای دی، ساخت ماشین آلات و ادوات و مکانیزاسیون کشاورزی فعالیت می کند که تاکنون مبلغ 20 میلیارد ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید دریافت کرده است. این واحد تولیدی برای 90 نفر ایجاد شغل کرده است.
وی در این خصوص ادامه داد: تسهیلات پرداختی به این شرکت از طرح های توسعه ای است که برای 17 نفر در ازای دریافت تسهیلات فرصت اشتغال ایجاد کرده است.
محمدرضافلاحتی با بیان اینکه هدایت تسهیلات اشتغال روستایی به سمت سرمایه گذاری و رونق تولید در روستاها و همچنین نظارت بر اجرای صحیح طرح ها و جلوگیری از انحراف تسهیلات می تواند فرصت های شغلی زیادی را ایجاد کند افزود: این دو طرحی که تسهیلات دریافت کرده اند علاوه بر اینکه صنعت پاک به حساب می آیند توانسته اند برای با به دست آوردن بازار فروش برای قریب به 30 نفر نیز فرصت اشتغال ایجاد کنند.
این مقام مسئول استانی تاکید کرد: رونق مشاغل خانگی و حمایت از واحدهای تولیدی کوچک در بخش های خدمات، صنعت و کشاورزی می تواند مشکل بیکاری در بخش فارغ التحصیلان دانشگاهی و بانوان را کاهش دهد.
۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۳
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید