اخبار

محمدرضا فلاحتی در نشست با کارشناسان مدیریت اجتماعی:

حفظ و صیانت از نیروی کار در برابر آسیب های اجتماعی با برنامه ریزی امکان پذیر هست

حفظ و صیانت از نیروی کار در برابر آسیب های اجتماعی با برنامه ریزی امکان پذیر هست
محمدرضا فلاحتی: واحد مدیریت اجتماعی در ستاد و شهرستانها باید آسیب هایی که کارگران و خانواده آنها را تهدید می کند شناسایی و با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی و رفاهی و همچنین تدارک دوره های آموزشی از کارگران و خانواده های آنها صیانت کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ محمدرضا فلاحتی سرپرست این اداره کل در جمع صمیمی با همکاران حوزه اجتماعی در ستاد و شهرستان ها حضور یافت.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: مدیریت اجتماعی با توجه به حوزه گسترده و متنوع خود، ارتباط مستقیم با فرهنگ، نشاط و رفاه کارگران دارد و این موضوع رسالت ما را در قبال جامعه هدف بسیار سنگین کرده است.
وی با اشاره به اینکه کارگران زیادی هستند که به خاطر محل و شیفت کاری خود هفته ها از خانواده دور هستند اظهار کرد: کارگرانی که بخاطر نوع شغل و شیفت های کاری زمان های زیادی را از خانواده دور هستند در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند که باید با برگزاری دوره های آموزشی و برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی و رفاهی آنها را از این آسیب ها مصون داشت.
فلاحتی با تاکید بر اینکه بی شک خانواده این کارگران نیز در معرض آسیب های مختلف اجتماعی قرار دارند گفت: واحد مدیریت اجتماعی در ستاد و شهرستانها باید آسیب هایی که کارگران و خانواده آنها را تهدید می کند شناسایی و با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی و رفاهی و همچنین تدارک دوره های آموزشی از کارگران و خانواده های آنها صیانت کنند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه نهادینه کردن فرهنگ کار میان جامعه کارگری و کارفرمایی را یکی دیگر از مسائل مهم عنوان کرد و تصریح کرد: زمانی که فرهنگ کار به خوبی در جامعه تبیین نشود؛ نتیجه ای جز بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و اقشار مختلف جامعه ندارد. ترویج فرهنگ کار باید در دستور کار مدیریت اجتماعی قرار گیرد.
وی داشتن رابط فرهنگی، ورزشی، سلامت و... در واحدهای بزرگ تولیدی را مهم برشمرد و افزود: زمانی که رابطین واحدهای تولیدی با کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتباط نزدیک داشته باشند، می توان هماهنگی جهت اجرای هرگونه برنامه در واحدهای تولیدی را با سرعت بالاتر و کیفیت بهتر برگزار کرد. قطعا شناسایی رابطین فرهنگی شرکت ها نیازمند برنامه ریزی و تلاش همکاران مدیریت اجتماعی در ستاد و شهرستان دارد.
۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۸
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید