اخبار

ایجاد 460 فرصت شغلی با پرداخت 700 میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید/ایجاد اشتغال در روستاها باعث بازگشت مهاجرین به شهرها می شود

ایجاد 460 فرصت شغلی با پرداخت 700 میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید/ایجاد اشتغال در روستاها باعث بازگشت مهاجرین به شهرها می شود
صندوق کارآفرینی امید استان پس از بررسی و پالایش طرح های ارجاعی، 583 طرح روستایی را با اعتباری بالغ بر690 میلیارد ریال از منابع مشترک با صندوق توسعه ملی مورد حمایت قرار داده که منتج به ایجاد اشتغال 460 نفر به صورت مستقیم شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شهبازی مدیر صندوق کارآفرینی امید یزد دیدار و گفتگو کرد.
وی در ابتدا ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفت توسط صندوق کارآفرینی امید در استان گفت: خوشبختانه صندوق کارآفرینی امید و مدیریت آن دغدغه ی جدی برای ایجاد اشتغال در روستاها دارند که این موضوع جای تقدیر دارد؛ این اداره کل در چارچوب اختیارات خود با طرح های خوب صندوق همراهی لازم را بعمل می آورد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد ضمن بیان برخی از مشکلات شهرنشینی برای روستائیان مهاجرت کرده گفت: در سالهای اخیر به دلیل کم آبی در روستاها و نبود شغل، اکثر جوانان روستایی به سمت شهرها مهاجرت کردند و برخی از این عزیزان در گذران زندگی شهری دچار مشکلات شده اند.
فلاحتی در همین خصوص ادامه داد: قطعا اگر جوانان روستایی نقطه امیدی در روستاها ببینند، مهاجرت معکوس از شهر به روستا دارند و در این راستا طرح های خوبی از سوی صندوق کارآفرینی امید ارائه شده که باید تا رسیدن به نتیجه پیگیری شود.
این مقام مسئول استانی نرخ بیکاری بالا در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی را زیبنده استان ندانست و گفت: استان یزد دارای ظرفیت های بالایی در زمینه اشتغال است که باید از دانش فارغ التحصیلان دانشگاهی در زمینه ایجاد شغل در روستاها و شهرهای استان بهره برد.
وی در ادامه اشاره ای به سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان یزد کرد و اظهار نمود: سعی داریم برنامه ریزی به نحوی صورت پذیرد که مدیران و روسای دستگاه های عضو شورای هماهنگی طی جلسه ای مسائل خود را با وزیر محترم در میان بگذارند؛ امیدواریم این سفر برای استان خیر و برکت همراه داشته باشد.
شهبازی مدیر صندوق کارآفرینی استان یزد نیز در این نشست با اشاره به تفاهم نامه فی مابین گفت: از ابتدای تفاهم نامه تاکنون 31 فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مبلغ 78 میلیارد ریال پرداخت گردیده که زمینه اشتغال 70 نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.
وی درخصوص افراد معرفی شده از سامانه کارا گفت: صندوق کارآفرینی امید استان پس از بررسی و پالایش طرح های ارجاعی، 583 طرح روستایی را با اعتباری بالغ بر690 میلیارد ریال از منابع مشترک با صندوق توسعه ملی مورد حمایت قرار داده که منتج به ایجاد اشتغال 460 نفر به صورت مستقیم شده است.
شهبازی ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید دارای سه استراتژی هر روستا یک محصول، روستای بدون بیکار و صندوق خرد محلی با محوریت افزایش توانمندسازی و مشارکت پذیری روستائیان به منظور اشتغال پایدار و ریشه¬ کنی بیکاری است و تاکنون 124 فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزا به مبلغ 121 میلیارد ریال در 55 روستا در این زمینه پرداخت نموده است.
۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید