اخبار

29 آبان تا 4 آذرماه، یزد میزبان مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت است

29 آبان تا 4 آذرماه، یزد میزبان مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت است
نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری، از 29 آبان تا 4 آذر ماه با میزبانی استان یزد در دو رشته آجر چینی و کاشی کاری برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، جلال میرجلیلی مسئول مسابقات ملی مهارت در استان یزد بیان کرد: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت از 29 آبان تا 4 آذر ماه با میزبانی استان یزد با شرکت 16 استان، در دو رشته آجر چینی و کاشی کاری برگزار می شود.

وی افزود: این مسابقات به شکل انفرادی و پروژه محور و صد در صد عملی برگزار خواهد شد و نفرات برگزیده به اردوی مسابقات جهانی شانگهای 2022 اعزام می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه مراسم پایانی و اعلام نتایج مسابقات ملی مهارت در سه سطح مرحله شهرستانی، استانی و کشوری است، عنوان کرد: این مسابقات هر دو سال یکبار به صورت شکل جهانی برگزار می گردد که آخرین دوره آن در کازان روسیه سال 2019 بود.

میرجلیلی هدف از مسابقات ملی مهارت را ارتقای سطح مهارت جامعه، شناسایی نخبگان مهارتی و انتخاب نخبگان برای شرکت در عرصه های جهانی اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه مراسم پایانی و اعلام نتایج این مسابقات 4 آذر خواهد بود، درباره دلیل انتخاب یزد به عنوان میزبان این مسابقات توضیح داد: یزد به علت اینکه در المپیادهای ملی مهارت در حوزه صنایع ساختمان طی چند دوره مقام های برتر کشوری را کسب کرده و از دیرباز در حوزه معماری شناخته شده است، میزبانی این دوره از مسابقات کشوری در دو رشته کاشی کاری و آجر چینی را دارد.

وی تعداد شرکت کننده در رشته کاشی کاری را 14 نفر و رشته آجر چینی را 12 نفر عنوان کرد و گفت: 4 نفر از این تعداد یزدی هستند.

۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید