اخبار

محمدرضا فلاحتی در نشست با روسای شهرستانی:

حرکت به سمت توسعه مشاغل دانش بنیان و خانگی راه برون رفتن از بیکاری

حرکت به سمت توسعه مشاغل دانش بنیان و خانگی راه برون رفتن از بیکاری
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: تشکیل تعاونی های در حوزه های دانش بنیان و فناورانه و همچنین توسعه مشاغل جدید می طلبد که کارشناسان مربوطه اموزش های لازم را در این زمینه ببینند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی با روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان های استان دیدار و گفتگو کرد.
در این نشست چندین ساعته، روسای شهرستانی پیرامون مشکلات و کمبودها، نقاط قوت و ضعف هر اداره صحبت کردند.
از جمله مشکلاتی که اکثر شهرستان های استان با آن روبرو هستند کمبود نیروی انسانی، وسیله نقلیه، منابع مالی، حقوق پایین پرسنل و ... است که باعث شده در برخی از شهرستان ها که مراجعین زیادی را به خود اختصاص می دهد زمان رسیدگی به پروندهای شکایت کارگران و درخواست های سخت و زیان آور طولانی شود.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: بخش تعاون نیاز به توجه اساسی دارد. کمبود نیرو در این حوزه و عدم نظارت های به موقع باعث بروز مشکلاتی در برخی شرکت های تعاونی شده است که پیامدهای آن را در این مدت می بینیم.
وی با اشاره به اینکه قطعا با روی کارآمدن دولت جدید و توجه ویژه وزیر به حوزه تعاون این بخش باید تقویت شود خاطرنشان کرد: راه برون رفتن از بیکاری در استان شکل گیری تعاونی ها و توسعه مشاغل خانگی است.
فلاحتی تصریح کرد: تشکیل تعاونی های در حوزه های دانش بنیان و فناورانه و همچنین توسعه مشاغل جدید می طلبد که کارشناسان مربوطه نیز اموزش های لازم را در این زمینه ببینند.
وی با اشاره به اینکه حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از حوزه های پر استرس و پرمشغله در استان و کشور است گفت: پیگیری مطالبات همکاران و رفع مشکلاتی که برای ارائه خدمات بهتر و عملکرد مطلوب تر لازم است را به جد از طریق استان و کشور دنبال خواهم کرد.

1
1
1
8
6
5
4
3
2
1
روسای شهرستانی


۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید