اخبار

در نشست مدیران دستگاه های شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد:

سرعت بخشیدن به مطالبات مراجعین در دستگاه های مردمی/ بهره برداری از مرکز خدمات دندانپزشکی تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه سال آینده/ اجرای قوانین مناسب سازی محیط های اداری برای دسترسی معلولین

سرعت بخشیدن به مطالبات مراجعین در دستگاه های مردمی/ بهره برداری از مرکز خدمات دندانپزشکی تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه سال آینده/ اجرای قوانین مناسب سازی محیط های اداری برای دسترسی معلولین
دستگاه های زیرمجموعه این وزارت هم باید «ادارات مردم» باشند. درب اتاق های مدیران به روی مراجعین باز بوده و به مشکلات سریعتر رسیدگی شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: پنجمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد صبح امروز در سالن تلاش این اداره کل برگزار شد.
در این نشست گزارشی از عملکرد هشت ماهه سال جاری و برنامه ها، پروژه ها، اولویت ها و موارد قابل پیگیری توسط مدیران دستگاه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مطرح شد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باید با تلاش مسئولین سعی کنیم سرمایه های اجتماعی و امید مردم ترمیم شود تاکید کرد: مسئولین باید در بین مردم حضور پیدا کرده و از نزدیک مسائل و مشکلات آنها را مشاهده و پیگیری کنند.
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان «وزارت مردم» لقب گرفته است تاکید کرد: دستگاه های زیرمجموعه این وزارت هم باید «ادارات مردم» باشند. درب اتاق های مدیران به روی مراجعین باز بوده و به مشکلات سریعتر رسیدگی شود.
محمدرضا فلاحتی ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی و معدنی بزرگ که زیرمجموعه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند حساب های مالی شان خارج از استان است که به طور جدّ این قضیه را دنبال می کنیم که تعدادی از حساب های این واحدهای تولدی یا حداقل 20 تا 30 درصد منابع مالی آنها به بانک های استان منتقل شود.
در ادامه این نشست دکتر محمدحسین توحیدی فر مدیر درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به اینکه یکی از پروژه های عمرانی برای کارگران ساخت بیمارستان 150 تختخوابی سرطان است افزود: پیمانکار اجرایی این پروژه انتخاب شده که از اسفندماه گذشته مشغول به کار هست. 14 هزارمترمربع بتن فنداسیون کف پروژه باید ریخته شود که در حال حاضر 3500مترمربع بتن ریزی انجام شده است.
وی ادامه داد: در بیمارستان شهدای کارگر به علت قدمت26 ساله آن بسیاری از بخش ها نیاز به بازسازی دارند که از نیمه دوم سال 99 تاکنون این بازسازی ها در 5 بخش شروع شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به ساخت درمانگاه خیری دندانپزشکی تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: اردیبهشت ماه سال آینده این مرکز به بهره برداری می رسد و خدمات دندانپزشکی را به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می دهد.
عطا بخش مدیرکل بهزیستی استان یزد نیز در این جلسه با بیان اینکه بیش از 100 هزار نفر در استان تحت پوشش بهزیستی هستند تصریح کرد: از این تعداد 16 هزار نفر ماهیانه مبلغی حدود 5 میلیارد تومان کمک هزینه دریافت و 11 هزار نفر نیز از خدمات شبانه روزی در منزل استفاده می کنند.
وی با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد فعالیت های سازمان توسط بخش غیردولتی انجام می شود خاطرنشان کرد: سال گذشته در کل کشور 2500 مرکز مثبت زندگی ایجاد شد که سهم استان یزد 43 مرکز بود. این مراکز، بهزیستی های کوچکی هستند که به افراد تحت پوشش خدمات ارائه می دهند.
مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: در حوزه توانبخشی، بحث قانون حمایت از حقوق معلولین را داریم. در این قانون موارد تشویقی و تنبهی دیده شده است. براساس آمارهای جهانی 10درصد جمعیت جامعه دچار محدودیت هستند که باید مثل بقیه افراد جامعه از خدمات شهری استفاده کنند. این قانون باید مطالعه و تمامی مسئولین بر اجرای آن اهتمام داشته باشند.
۲۴ آبان ۱۴۰۰ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید