اخبار

محمدرضا فلاحتی در دیدار با اعضا خانه کارگر استان:

بیشترین ورودی پرونده های شکایت کارگری و کارفرمایی در حوزه اصناف است

محمدرضا فلاحتی, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, دیدار با تشکلات کارگری
ضعف آموزش و عدم آشنایی به قانون کار باعث شده کارگر و کارفرما بعد از مدتی که با هم کار می کنند دچار مشکل شده و علیه هم شکایت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور درخانه کارگر با دبیر و اعضای خانه کارگر استان و دیگر تشکلات کارگری دیدار و گفتگو کرد.
وی با بیان اینکه خط قرمز ما در همه کارها توجه به مرّ قانون است گفت: علیرغم همه کم و کاستی هایی که این اداره کل دارد، سعی می شود که به صورت زیرساختی توجه ویژه ای به مسائل حوزه کارگری و کارفرمایی صورت گیرد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر اینکه پرونده شکایات کارگران در استان زیاد است افزود: حجم ورودی بالای پرونده ها باعث شده مدت زمان رسیدگی نیز طولانی شود که برای کاهش زمان رسیدگی برنامه هایی را در نظر داریم که بزودی اجرا می کنیم.
وی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: نمایندگان کارگران و کارفرمایانی که به عنوان وکیل المدافع در مراجع حل اختلاف شرکت می کنند باید بر قانون کار مسلط باشند و آموزش های لازم را دیده باشند.
فلاحتی خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی کارگران و کارفرمایان نسبت به قانون کار بسیار مهم است و باید بر آن اهتمام ویژه ای داشت؛ آن قسمت از طولانی شدن رسیدگی ها که به مباحث محاسبات و وحدت رویه است از طرف این اداره کل باید اصلاح و دنبال شود.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه بیشترین ورودی پرونده های شکایت کارگری و کارفرمایی در حوزه اصناف است افزود: ضعف آموزش و عدم آشنایی به قانون کار باعث شده کارگر و کارفرما بعد از مدتی که با هم کار می کنند دچار مشکل شده و علیه هم شکایت کنند.
وی اضافه کرد: در حوزه تشکلات کارگری و تأسیس آنها در واحدهای تولیدی، نص صریح قانون وجود دارد که در کارگاه براساس چه تعداد نیرو باید تشکل های کارگری شکل بگیرد؛ وظیفه مجموعه کار است که با تمام ابزارهایی قانونی ورود پیدا کرده و قانون را در این زمینه اجرا کند.
فلاحتی ادامه داد: افرادی که نامزد می شوند و به عنوان نماینده تشکل کارگری انتخاب می گردند باید امنیت شغلی آنها حفظ شود؛ در این بخش نیاز به اصلاح قانون داریم که باید از طرف ما پیگیری شود.

دیدار با اعضای خانه کارگر 6
دیدار با اعضای خانه کارگر 5
دیدار با اعضای خانه کارگر 4
دیدار با اعضای خانه کارگر 3
دیدار با اعضای خانه کارگر 2

۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید