اخبار

همزمان با ششمین روز از هفته جهانی کارآفرینی روی داد:

افتتاح شانزدهمین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان یزد

افتتاح شانزدهمین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان یزد
اگر بخواهیم یک کشور و شرکت های توسعه یافته داشته باشیم باید نیروی کاری که در زمینه مهارت های فردی و فنی آموزش دیده باشد را تربیت کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: با حضور محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی «دانش پژوهان مالی فرانگر امین پویا» افتتاح شد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست گفت: اگر بخواهیم یک کشور و شرکت های توسعه یافته داشته باشیم باید نیروی کاری که در زمینه مهارت های فردی و فنی آموزش دیده باشد را تربیت کنیم.
وی با اشاره به اینکه اگر به مقوله آموزش به خصوص مباحث تخصصی در مهارت های فردی و شغلی در گذشته دقت بیشتری شده بود الان شرایط ما در حوزه اشتغال بهتر بود افزود: در حال حاضر خیلی از افرادی که علاقه مند فعالیت در حوزه های مختلف هستند جرأت ورود به آن شغل را ندارند.
فلاحتی با بیان اینکه برای راه اندازی کسب و کار حتما به سرمایه نیاز نیست خاطرنشان کرد: ایده و نوآوری در شروع یک فعالیت دارای اهمیت است که مراکز مشاوره و کارآفرینی باید آموزش های لازم را به افراد بدهند تا بتوانند ایده های خود را به فعلیت برسانند.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم تا پایان سال آینده برای یک میلیون و هشتصد هزار نفر شغل ایجاد کنیم باید بسترسازی شود و در اینجا نقش این مراکز پر رنگ تر می شود.
این مقام مسئول استانی تاکید کرد: در نگاه کوتاه مدت برای رفع مشکل بیکاری استان باید به فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت های نرم را آموزش داد و اعتماد به نفس آنها را بالا برد.
فلاحتی خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با استفاده از ظرفیت کانون های کارآفرینی در جهت شناسایی، طرح و بررسی موانع کارآفرینی استان در مراحل مختلف از خلق ایده و ایجاد کسب و کار، رشد، تثبیت و خروج از کسب و کار و... سعی بر برداشتن گام های مثبت در استان داشته است.
وی اضافه نمود: 14 مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارافرینی فعال در 14 زیرگروه تخصصی در سطح استان به عنوان بازوی توانمند این اداره کل با هدف افزایش سهم فعالیت های کارآفرینانه در سرانه تولید ناخالص داخلی مشغول به فعالیت هستند.
فلاحتی در پایان تاکید کرد: بسیاری از کسب و کارهایی که به انحراف و شکست منجر می شود به دلیل عدم اطلاع از فضای کسب و کار و نحوه انجام فعالیت اقتصادی است که مراکز مشاوره و کارآفرینی می توانند این خلا را پر کنند.
در پایان این برنامه از محمدرضا علومی مدیر مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی سورنا به عنوان مرکز برتر استان در سال 1399، محمدکاظم کشور شاهی مدیر مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و شتابدهنده نوآوری پیشگامان کویر به عنوان مرکز شتاب دهنده برتر استان و محمدحسین پورشمسی مدیر مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی همکامران صنعت شمس به عنوان مرکز برتر استان در سال1399 تقدیر شد.

4
3
2
1


۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید