اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با مسئولین دفتر آستان قدس رضوی یزد:

فرصت اشتغال با توسعه و گسترش مشاغل خانگی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار

فرصت اشتغال با توسعه و گسترش مشاغل خانگی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار
یکی از معضلات استان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های علوم پایه و علوم انسانی به خصوص در بین بانوان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با محمدرضا کفیل الناس معاون محرومیت زدایی دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد دیدار و گفتگو کرد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه آمار بیکاری استان زیبنده ما نیست گفت: استان یزد از یک طرف از کمبود نیروی کارگر ساده به شدت رنجبر می برد به طوری که می توان گفت بیکاری برای این قشر منفی است و کارگران ساده و فنی فرصت اشتغال مناسبی در واحدهای صنعتی برای آنها مهیا هست و یزد میزبان نیروهای کارگر ساده از دیگر استان های کشور است.
وی ادامه داد: از طرفی یکی از معضلات استان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های علوم پایه و علوم انسانی به خصوص در بین بانوان است.
فلاحتی با اشاره به اینکه در حال حاضر با رشد فناوری های جدید و اطلاع رسانی های گسترده و همچینن شیوه های نوین بازاریابی و فروش؛ توسعه و گسترش مشاغل خانگی می تواند برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار فرصت اشتغال ایجاد کند خاطرنشان کرد: در این راستا همکاری های دوجانبه با جهاد دانشگاهی استان انجام داده ایم که نتایج خوبی تاکنون در برداشته است.
وی با اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری با دفتر آستان قدس رضوی در استان جهت رفع محرومیت زدایی گفت: سعی و همت مجموعه ما بر آن است تا در شهرستان های کمتر برخوردار با ارائه تسهیلات کم بهره و ارائه آموزش های لازم بتوانیم در تحقق شعار سال گام اساسی برداریم.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تصریح کرد: پتاسیل و ظرفیت مادی و معنوی خادم یاران رضوی می تواند در محلات محروم و شهرستان های کمتر برخودار استان به کمک دستگاه های دولتی آمده و در ایجاد و توسعه کارگاه کوچک و بزرگ آنها را یاری نمایند.
۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید