اخبار

دبیرخانه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی، باید سیاست‌های کلان صندوق‌ها را پیگیری کند

دبیرخانه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی، باید سیاست‌های کلان صندوق‌ها را پیگیری کند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست دبیرخانه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه تأکید کرد: سیاست‌گذاری حوزۀ رفاه در دبیرخانه شورای عالی رفاه پیگیری می‌شود و دبیرخانۀ هیئت امنا در زمینۀ سیاست‌گذاری کلان اقتصادی صندوق‌ها تمرکز بیشتری خواهد داشت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «دکتر حجت‌الله عبدالملکی» با تأکید بر هم‌افزایی در دبیرخانه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه گفت: در صندوق‌ها باید نظام جامع تأمین اجتماعی مستقر باشد. 
وی با بیان اینکه دبیرخانه مسئولیت هماهنگی پروژه‌های مشترک را برعهده دارد، تصریح کرد: هر زمان، سخن از سرمایه‌گذاری و مشارکت واحد‌های اقتصادی مطرح می‌شود، قید سودآوری برای ما مفروض است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تمامی شرکت‌ها، فعالیت‌هایی در قالب مسئولیت‌های اجتماعی دارند و درصدی از سود و درآمد خود را به آن اختصاص می‌دهند، تأکید کرد: در صورت هم‌افزایی، می‌توانیم اثر‌گذاری قابل ملاحظه‌ای در این زمینه داشته باشیم و کارهای فرهنگی بزرگی را در سطح ملی انجام دهیم.
عبدالملکی با بیان اینکه دبیرخانه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد حاکمیتی است افزود: دبیرخانه می‌تواند از ظرفیت‌های فرا‌سازمانی خود استفاده کند.
او با تأکید بر پرهیز از اسراف در هزینه‌ها، بر ایجاد ساختار مناسب دبیرخانه هیئت امنای تأمین اجتماعی تأکید و تصریح کرد: آنچه نیاز داریم، نظارت قوی و هم‌افزایی مؤثر است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: اگر هیئت امنا به صورت جدی تقویت شود، همه ذی‌نفعان از آن منتفع خواهند شد. 
در این نشست «محسن طالع‌زاری» به عنوان مشاور و رئیس دبیرخانه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه منصوب و از تلاش‌های «اسماعیل گرجی پور» مشاور و رئیس پیشین دبیرخانه قدرانی شد.
 
۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید